Reprezentant Polski kończy karierę! "Nie miałem na to wpływu"

Andreas Nicolaides
06.03.2018 09:54
Marcin Komorowski
fot. EastNews

Marcin Komorowski oficjalnie zakończył karierę. Poza grą pozostawał od ponad dwóch lat. Przegrał z kontuzją. - Nigdy już nie wrócę do wyczynowego sportu - powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Wielu ludzi pyta, co u mnie, jak ze zdrowiem, więc żeby raz na zawsze rozwiać wątpliwości: już nigdy nie wrócę do wyczynowego sportu, ogłaszam to oficjalnie - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym",

Powodem zawieszenia butów na kołku przez Komorowskiego jest kontuzja ścięgna Achillesa, której doznał jesienią 2015 roku. Od tamtej pory przeszedł pięć operacji - ostatnią na początku lutego. Nie pomógł mu nawet słynny lekarz Niek van Dijk, do którego z problemami zdrowotnymi zgłaszają się najlepsi piłkarze świata. Sam Komorowski ze współpracy z Holendrem nie był jednak zadowolony.

Marcin Komorowski - kontuzja przyczyną zakończenia kariery

- Trzymałem się go do momentu, kiedy poleciałem do niego ostatni raz. Zabrałem ze sobą wszystkie możliwe wyniki badań, a on części z nich nawet nie był w stanie otworzyć na swoim komputerze. Potem na zasadzie domysłów powiedział, co mi jest, dlatego uznałem, że nie ma to sensu. Jeśli ja solidnie przygotowuję się do wizyty, robię wszystkie badania po kolei, potem rezerwuję bilet lotniczy do Holandii, a na miejscu słyszę, że doktor może otworzyć tylko badania tomografem, bo ma coś nie tak z systemem, to sorry. Nie leciałem tam dla przyjemności. Szokujące to było, zwłaszcza że pieniądze, jakie wydałem, nie były małe - zaznaczył.

Dodał, że ze wszystkim lekarzy ufa tylko doktorowi jackowi Jaroszewskiemu, lekarzowi reprezentacji Polski. Żałuje jednak, że nie będzie mógł wrócić na boisko. - Najbardziej boli, że to nie ja zdecydowałem o zakończeniu kariery, tylko moje zdrowie. Nie miałem na to wpływu - przyznał.

Marcin Komorowski zakończył karierę piłkarską

Marcin Komorowski w trakcie swojej kariery grał m.in. w ŁKS-ie Łódź czy Legii Warszawa. W 2012 roku klub ze stolicy Polski zamienił na Tereka Groznego.

W reprezentacji Polski zadebiutował w 2008 roku w towarzyskim meczu z Serbią (1:1). Łącznie w biało-czerwonych barwach wystąpił 13 razy. Strzelił jedną bramkę. Jego ostatnim w karierze spotkaniem było starcie Polski z Grecją, które odbyło się w maju 2015 roku.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/AN