Marcin Kamiński kontuzjowany. Koszmarny uraz reprezentanta Polski

Maciej Walasek
27.07.2019 12:43
Marcin Kamiński kontuzjowany
fot. Foto Olimpik/REPORTER

Marcin Kamiński uległ fatalnej kontuzji. Obrońca reprezentacji Polski zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. VfB Stuttgart poinformował, że piłkarza czeka minimum pół roku przerwy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Marcin Kamiński w zeszłym roku reprezentował barwy Fortuny Duesseldorf, gdzie zagrał w 27 meczach, w których zanotował jedną asystę. We wszystkich spotkaniach zawodnik wychodził w pierwszym składzie. Kiedy w lipcu wrócił z wypożyczenia do Stuttgartu doszło do nieszczęścia.

Reprezentant Polski w trakcie sparingu z Hannoverem 96 doznał fatalnej kontuzji i zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Jak podał niemiecki zespół, Polak będzie pauzował przez co najmniej sześć miesięcy.

Przed urazem przyszłość Kamińskiego stała pod znakiem zapytania. Nie było wiadomo czy zawodnik zdecyduje się na grę na zasadzie wypożyczenia w jednym z klubów z 1. ligi czy kosztem mniejszej pensji spróbuje swoich sił w Bundeslidze. Jednak z powodu kontuzji 27-latek nie przejdzie do innej drużyny.

Marcin Kamiński rozegrał w biało-czerwonych barwach siedem spotkań. Jego ostatnim występem z orzełkiem na piersi był mecz z Czechami w listopadzie 2018 roku.

RadioZET.pl/sport.pl/MW