Kolejnego obrońcę reprezentacji Polski czeka długa przerwa

14.10.2017 11:39

Kilka tygodni będzie pauzował piłkarz reprezentacji Polski Marcin Kamiński. 25-letni obrońca VfB Stuttgart doznał kontuzji stawu skokowego (więzadło) w piątkowym meczu ligi niemieckiej z FC Koeln (2:1).

Marcin Kamiński fot. imago/Eibner/EAST NEWS

Kamiński opuścił boisko już w 18. minucie (zastąpił go Andreas Beck) i został przetransportowany do szpitala.

Drużyna VfB Stuttgart, beniaminek Bundesligi, wygrała spotkanie z piątym zespołem poprzedniego sezonu FC Koeln, a zwycięską bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu gry strzelił Chadrac Akolo.

Od kilku miesięcy Kamiński regularnie był powoływany przez selekcjonera Adama Nawałkę na mecze reprezentacji w udanych dla Polski eliminacjach mistrzostw świata. W kadrze był rezerwowym, ale miał szansę gry w listopadowych konfrontacjach towarzyskich z Urugwajem i Meksykiem.

Z powodu kontuzji na dłużej z ekipy narodowej wypadł również inny defensor Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund).