Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Marcelo stracił prawo jazdy. Gwiazda Realu Madryt odmówiła badania alkomatem

04.07.2019 09:22
sport

Marcelo, który przebywa na wakacjach w Brazylii został zatrzymany przez policję do kontroli. W jej trakcie piłkarz Realu Madryt odmówił badania alkomatem, w wyniku czego stracił prawo jazdy.

Marcelo fot. FILIPPO MONTEFORTE/AFP/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Marcelo, który nie otrzymał powołania do kadry Brazylii na Copa America, aktualnie przebywa w ojczyźnie na wakacjach. Podczas odpoczynku, obrońca Realu Madryt został zatrzymany do kontroli drogowej, w trakcie której odmówił badania alkomatem. Zgodnie z brazylijskim prawem, w takiej sytuacji, 31-latek stracił prawo jazdy.

Warto zaznaczyć, że w Brazylii obowiązujące przepisy mówią, że jeżeli kierowca odmówi badania alkomatem, otrzymuje karę w wysokości 2934 reali (około 600 euro) i traci prawo jazdy na rok. Niemniej jednak zakaz prowadzenia pojazdów dotyczy tylko Brazylii.

Magazyn „O Globo” podał, że Marcelo od samego początku nie miał zamiaru współpracować z policjantami. Obrońcy Realu Madryt zabrakło w kadrze Brazylii na turniej Copa America. Mimo to jego nieobecności w zespole, Canarinhos awansowali do wielkiego finału, w którym o końcowe zwycięstwo powalczą z Peru.

RadioZET.pl/sport.pl/MW

Oceń