Zamknij

Marcelo stracił prawo jazdy. Gwiazda Realu Madryt odmówiła badania alkomatem

Maciej Walasek
04.07.2019 09:22
Marcelo
fot. FILIPPO MONTEFORTE/AFP/East News

Marcelo, który przebywa na wakacjach w Brazylii został zatrzymany przez policję do kontroli. W jej trakcie piłkarz Realu Madryt odmówił badania alkomatem, w wyniku czego stracił prawo jazdy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Marcelo, który nie otrzymał powołania do kadry Brazylii na Copa America, aktualnie przebywa w ojczyźnie na wakacjach. Podczas odpoczynku, obrońca Realu Madryt został zatrzymany do kontroli drogowej, w trakcie której odmówił badania alkomatem. Zgodnie z brazylijskim prawem, w takiej sytuacji, 31-latek stracił prawo jazdy.

Zobacz także

Warto zaznaczyć, że w Brazylii obowiązujące przepisy mówią, że jeżeli kierowca odmówi badania alkomatem, otrzymuje karę w wysokości 2934 reali (około 600 euro) i traci prawo jazdy na rok. Niemniej jednak zakaz prowadzenia pojazdów dotyczy tylko Brazylii.

Magazyn „O Globo” podał, że Marcelo od samego początku nie miał zamiaru współpracować z policjantami. Obrońcy Realu Madryt zabrakło w kadrze Brazylii na turniej Copa America. Mimo to jego nieobecności w zespole, Canarinhos awansowali do wielkiego finału, w którym o końcowe zwycięstwo powalczą z Peru.

RadioZET.pl/sport.pl/MW