Zamknij

Piłkarz Galatasaray pobił kolegę z zespołu. Sędzia pokazał czerwoną kartkę

17.08.2021 10:09
Turcja. Koledzy z zespołu pobili się na boisku. Sędzia pokazał czerwoną kartkę
fot. Seskimphoto via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East Ne

Rzadko na boisku widuje się awantury, w których biorą udział tylko zawodnicy jednej drużyny. Do jednej z nich doszło podczas poniedziałkowego meczu ligi tureckiej - Giresunspor – Galatasaray. Co więcej, zawodnik, który uderzył swojego kolegę z zespołu, dostał czerwoną kartkę.

Mecz Giresunsporu z Galatasarayem był rozgrywany w ten poniedziałek. Do awantury na boisku doszło w 63 minucie: Marcao, obrońca Galatasarayu, trzykrotnie uderzył napastnika swojej drużyny, Karemowa Akturkoglu. Sędzia spotkania nie zwrócił uwagi na zachowanie 25-letniego Brazylijczyka, jednak nie umknęło ono zawodnikom Giresunsporu. Arbiter postanowił sprawdzić sytuację na VAR-ze.

Sędzia po konsultacji z asystentami VAR obejrzał całe zajście na ekranie. Po chwili wrócił na boisko i pokazał Marcao czerwoną kartkę.

Piłkarze jednej drużyny pobili się na boisku. Trener komentuje zajście

0 To nie jest częste zjawisko. Jako piłkarska rodzina wszyscy mamy różnego rodzaju kłótnie w szatni, na boisku. Czasami dochodzimy nawet do tego, że atakujemy się nawzajem. Jednak po raz pierwszy widzę taką sytuację z kolegami z drużyny. Kerem to nasz młody i wartościowy zawodnik - nie ukrywał Fatih Terim, trener Galatasaray. 

Szkoleniowiec został też zapytany o to, czy klub nałoży sankcje na Marcao. - Będziemy chronić młodość Kerema. Cokolwiek można zrobić z Marcao, zrobimy to. Rozwiążemy tę sprawę. Nie zamierzamy stawiać wydarzeń przed grą. Zarówno nasze doświadczenie, jak i relacje z prezesem i zarządem wystarczą do rozwiązania tej sprawy. Najpierw musimy się uspokoić - zapowiedział i dodał: - Marcao najpierw wyjdzie i przeprosi Kerema, swoich kolegów z drużyny i fanów Galatasaray. Widzieliśmy takie incydenty wiele razy gdzie indziej i rozwiązaliśmy je wszystkie. Nie działamy z gniewem i przemocą. To my powinniśmy być spokojni. W przeciwnym razie podzielimy się nastrojem graczy, którzy przyjdą do szatni. 

Giresunspor – Galatasaray. Piłkarze jednej drużyny pobili się na boisku

Galatasaray ostatecznie wygrał spotkanie z Giresunsporem 2:0. W pierwszej połowie sędzia wyrzucił jednego z zawodników gospodarzy - Hassametina Tuta - więc obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. 

Liga turecka, podobnie jak inne rozgrywki, właśnie się rozpoczęła. Zarówno Giresunspor, jak i Galatasaray, rozegrał do tej pory jedno spotkanie. 

RadioZET.pl/Galatasaray