Bartra będzie pauzował przez miesiąc: "Już teraz chciałby grać"

Krzysztof Sobczak
14.04.2017 08:00
Marc Bartra
fot. FaceToFace/REPORTER/EastNews

Poszkodowany we wtorkowym zamachu bombowym piłkarz Borussii Dortmund Marc Bartra będzie pauzować około czterech tygodni - poinformował trener tej drużyny Thomas Tuchel. Hiszpański obrońca doznał m.in. złamania kości w nadgarstku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Operacja ręki poszkodowanego zawodnika przebiegła pomyślnie. W czwartek trener Tuchel przekazał informacje dotyczące najbliższej przyszłości Hiszpana.

Zobacz także

- Wygląda na to, że Marc wróci do drużyny za cztery tygodnie. On chciałby grać już teraz - przyznał Tuchel.

Bartra doznał obrażeń ręki w eksplozji trzech ładunków wybuchowych w pobliżu autokaru wiozącego drużynę BVB na mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów z AS Monaco w Dortmundzie. Oprócz Hiszpana poszkodowany był także policjant jadący na motocyklu.

Piłkarz został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację złamanej ręki. Miał też rany spowodowane przez odłamki szkła ze zbitych szyb pojazdu.

Zaplanowane na wtorkowy wieczór spotkanie zostało przełożone na środę. Piłkarze Borussii, z Łukaszem Piszczkiem w składzie, przegrali u siebie 2:3 i są w trudnej sytuacji przed wyjazdowym meczem rewanżowym.

Trener Tuchel nie ukrywał niezadowolenia z faktu, że jego drużyna musiała grać już dzień po dramatycznych wydarzeniach w drodze na stadion. Jak jednak oświadczyła UEFA, była w kontakcie ze wszystkimi stronami i nie otrzymała informacji, że jedna z drużyn nie chce grać.

RadioZET.pl/PAP/KS