Manchester United wygrał Ligę Europy i zapewnił sobie awans do Ligi Mistrzów

24.05.2017 22:53

Manchester United wygrał Ligę Europy! W finale pokonał Ajax Amsterdam 2:0, dzięki czemu zapewnił sobie grę w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie.

Manchester United wygrał Ligę Europy i zapewnił sobie awans do Ligi Mistrzów fot. PAP/EPA

Bramki strzelali dla "Czerwonych Diabłów" Paul Pogba i Henrich Mchitarjan.

Francuz trafił w 18. minucie po strzale zza pola karnego. Piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od obrońcy Ajaksu, co zmyliło bramkarza. W 48. minucie było 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę strącił głową Chris Smalling, ta trafiła do Mchitarjana, który zdobył gola po strzale z powietrza.

Dla Manchesteru to pierwszy w historii triumf w tych rozgrywkach, jednak o tyle istotny, że daje mu przepustkę do Ligi Mistrzów. Gdyby nie dzisiejsza wygrana z Ajaksem, w kolejnym sezonie znów oglądalibyśmy podopiecznych Jose Mourinho w Lidze Europy, bowiem na koniec sezonu Premier League United zajęło dopiero 6. miejsce.