LM: De Gea zamurował bramkę ManU, zwycięstwo Szachtara

21.02.2018 22:39

Manchester United tylko dzięki postawie bramkarza Davida de Gei zremisował bezbramkowo z Sevillą w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Szachtar Donieck pokonał Romę 2:1.

Sevilla - ManU fot. PAP/EPA

Hiszpański golkiper "Czerwonych Diabłów" błysnął przede wszystkim w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, kiedy z pięciu metrów głową uderzał Muriel. De Gea instynktownie obronił ten strzał. Wcześniej doskonale interweniował także m.in. przy uderzeniu N'Zonziego.

W końcówce pojawiło się kilka kontrowersji. Najpierw piłkę w siatce umieścił Lukaku, ale arbiter liniowy dopatrzył się przyjęcia ręką. Sędzia główny, który pierwotnie uznał gola, zmienił swoją decyzję. Chwile później Pogba faulował w polu karnym Jesusa Navasa, jednak arbiter nie użył gwizdka.

W drugim meczu wszystko dobrze rozpoczęło się dla Romy, która prowadziła po golu debiutującego w Champions League Cengiza Undera. Po przerwie Szachtar odwrócił losy rywalizacji dzięki trafieniom Facudo Ferreyry oraz Freda.