Manchester City bliżej tytułu, The Citizens wygrywają na Old Trafford

24.04.2019 22:56
Manchester United - Manchester City

Manchester City pokonał na Old Trafford Manchester United 2:0. Wygrana podopiecznych Pepa Guardioli znacznie przybliżyła The Citizens do obrony mistrzowskiego tytułu.

W pierwszej połowie Derbów Manchesteru było sporo emocji, gdzie piłkarze obu drużyn zaciekle walczyli. Jednak zabrakło bramek. Najbliższy tego wyczynu był Raheem Sterling, który zmarnował doskonałą sytuację wypracowaną przez Sergio Aguero i Bernardo Silvę.

Po zmianie stron inicjatywę w spotkaniu przejęli goście. Już w 54. minucie Gundogan zagrał do Bernardo Silvy, który wpadł w pole karne i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po chwili City mogło podwyższyć wynik, ale po strzale Sergio Aguero, futbolówka trafiła w słupek. Niecałą minutę później akcja przeniosła się na drugą stronę, gdzie Rashford dograł do Lingarda, a ten nie skierował piłki do pustej bramki. Wynik ustalił w 66. minucie Leroy Sane, który zmienił kontuzjowanego Fernandinho. Raheem Sterling urządził sobie kilkudziesięciometrowy rajd po boisku, podał do Niemca, a ten pewnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza United.

Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie The Citizens kontrolowali przebieg spotkania. Dzięki trzem punktom, Manchester City wrócił na fotel lidera Premier League i ma o jeden punkt więcej od Liverpoolu.