Manchester City w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. The Citizens rozgromili wicemistrza Niemiec

12.03.2019 23:22

Manchester City wygrał u siebie z Schalke 04 Gelsenkirchen 7:0 (3:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansował do ćwierćfinału. Drużyna z Anglii wygrała pierwsze spotkanie na wyjeździe 3:2.

Manchester City w 1/4 finału LM fot. PAP/EPA

Piłkarze Manchesteru City rozpoczęli strzelanie w 34. minucie. Wówczas Jeffrey Bruma sfaulował Bernardo Silvę, a Sergio Aguero pewnym strzałem pokonał bramkarza wicemistrzów Niemiec.

Po czterech minutach Argentyńczyk cieszył się z drugiego trafienia. Tym razem przyjął piłkę od Sterlinga i uderzając z kilku metrów umieścił futbolówkę w siatce. Chwilę później wynik podwyższył Leroy Sane. Przy stanie 3:0, Schalke było bezradne, a to nie był koniec popisów gospodarzy.

W drugiej połowie w 55. minucie Sane dograł piłkę do Sterlinga, który zdobył czwartego gola dla Manchesteru. W 71. minucie świetną asystą znów popisał się Sane, który podał do Bernardo Silvy, a ten strzałem technicznym posłał piłkę tuż obok słupka i było już 5:0.

Po siedmiu minutach Phil Foden dostał świetne podanie od Sane i będąc sam na sam z bramkarzem, pokonał Faehrmanna. Wynik spotkania ustalił Gabriel Jesus w 84. minucie.

Manchester City - Schalke Gelsenkirchen 7:0 (3:0)

Bramki: Sergio Aguero (35, 38), Leroy Sane (42), Raheem Sterling (55), Bernardo Silva (71), Phil Foden (78), Gabriel Jesus (84)