Premier League: Manchester City na "pole position" przed finałem rozgrywek [WIDEO]

06.05.2019 22:52

Manchester City długo się męczył, ale cudowny strzał Vincenta Kompany'ego zapewnił tej drużynie zwycięstwo 1:0 z Leicester City w 37. kolejce Premier League oraz pierwszą pozycję przed finałem rozgrywek. Szansę na mistrzostwo Anglii ma jeszcze Liverpool, który traci jedno "oczka".

Manchester City - Leicester City fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Która z drużyn zostanie mistrzem Anglii?

"The Reds" w sobotę szczęśliwie pokonali Newcastle United 3:2 i nałożyli dodatkową presję na graczy Pepa Guardioli. Ich odpowiedź nadeszła w poniedziałek. I byłą skuteczna.

Manchester City miał ogromną przewagę przez całe spotkanie, ale piłka nie chciała wpaść do siatki "Lisów". W 32. minucie Sergio Aguero trafił w poprzeczkę, a futbolówkę z linii wybił Kasper Schmeichel.

Manchester City - Leicester: Przepiękny gol Kompany'ego

Remis obowiązywał do 70. minuty. Nieatakowany przez nikogo na 25. metrze Kompany huknął w samo okienko bramki Leicester i dał swojej drużynie prowadzenie. To pierwszy gol Belga w tym sezonie Premier League.

O tytule mistrza Anglii zdecyduje ostatnia kolejka. Trudniejsze zadanie czeka Liverpool, który na własnym stadionie podejmie zajmujące 7. miejsce Wolverhampton Wanderers. "The Citizens" zmierzą się na wyjeździe z 17., spokojnym już o utrzymanie Brigthon. Wszystkie spotkania odbędą się w niedzielę 12 maja o godz. 16.

Manchester City - Leicester City 1:0

Bramki: Vincent Kompany (70.)