Premier League: Zwycięstwa drużyn z Manchesteru, hat-trick Aguero

03.02.2019 20:00

Drużyny z Manchesteru odniosły zwycięstwa w niedzielnych meczach 25. kolejki angielskiej ekstraklasy. Piłkarze City po trzech golach Sergio Aguero pokonali u siebie Arsenal Londyn 3:1 i wrócili na drugie miejsce, a ekipa United wygrała na wyjeździe z Leicester City 1:0

Manchester City wygrał hit z Arsenalem fot. PAP/EPA

Aguero swój koncert strzelecki zaczął już w 48. sekundzie, wykorzystując podanie Francuza Aymerica Laporte'a. Argentyńczyk niemal położył się na murawie i uderzył precyzyjnie głową.

W 11. minucie wyrównującą bramkę zdobył - również głową - Francuz Laurent Koscielny, ale tuż przed przerwą prowadzenie ekipie City ponownie dał Aguero, trafiając z bliska do bramki. W 61. minucie Argentyńczyk, w dość kuriozalny sposób (piłka odbiła się od jego ramienia), ustalił wynik spotkania.

Aguero ma już w tym sezonie ligowym 14 bramek. Licząc ze wszystkimi rozgrywkami zaliczył 20 trafień. To szósty z rzędu sezon, w którym popisał się takim osiągnięciem. A hat-trick, jaki zaliczył w niedzielę, jest jego dziesiątym w historii występów w Premier League.

W tabeli "The Citizens" wrócili na drugie miejsce. Mają 59 punktów i tracą dwa do Liverpoolu, który w poniedziałek zagra na wyjeździe z West Ham United Łukasza Fabiańskiego.

Leicester City - Manchester United

W niedzielę powody do radości mieli również fani Manchesteru United. Ich zespół wygrał na wyjeździe z Leicester City dzięki bramce w dziewiątej minucie Marcusa Rashforda i awansował na piąte miejsce (48), spychając na szóste Arsenal (47).

Dla 21-letniego Rashforda to setny występ w Premier League. W niedzielę został najmłodszym od grudnia 1993 roku piłkarzem, który osiągnął taką liczbę występów w Manchesterze United w najwyższej klasie rozgrywek. Poprzednim był słynny Walijczyk Ryan Giggs (miał wówczas 20 lat).

- On jest dojrzały ponad swoje lata - napisał w mediach społecznościowych o Rashfordzie znakomity w przeszłości napastnik Gary Lineker, zwracając również uwagę na pewność piłkarza i jego spokój w wykorzystywaniu okazji.

Zatrudniony w grudniu w miejsce Jose Mourinho trener Ole Gunnar Solskjaer może pochwalić się imponującą serią. Pod wodzą Norwega "Czerwone Diabły" w 10 spotkaniach, licząc wszystkie rozgrywki, wygrały dziewięć razy i zanotowały jeden remis.

Dzień wcześniej Jan Bednarek zaliczył asystę przy golu Nathana Redmonda dla Southampton FC, a jego zespół - obecnie szesnasty w tabeli - zremisował na wyjeździe z Burnley 1:1.