Manchester United wygrał Ligę Europy!

23.05.2017 22:40

Manchester United pokonał Ajax Amsterdam 2:0 w finałowym meczu Ligi Europy. Dzięki temu zapewnił sobie grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów w kolejnym sezonie.

Manchester United fot. PAP/EPA

90. min.

W finale okazał się lepszy od Ajaksu Amsterdam 2:0 po golach Pogby i Mchitarjana. Dzięki temu zwycięstwu zapewnił sobie grę w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie.

90. min.

Koniec! Manchester United wygrywa Ligę Europy!

90. min.

Jeszcze szansa dla Ajaksu, ale w sytuacji sam na sam fatalnie myli się Neres - chciał lobować bramkarza, ale fatalnie się pomylił.

90. min.

Jeszcze próba strzału z dystansu, ale pewnie broni Romero.

90. min.

Zmiana w Manchesterze, chyba symboliczna - Wayne Rooney w miejsce Maty.

88. min.

Szansa teraz dla United! Lingard ruszył sam na sam z Onaną, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę.

82. min.

Sanchez z dystansu! Nad bramką!

80. min.

Coraz mniej czasu Ajax ma na wyrównanie. A do doprowadzenia do dogrywki potrzebuje aż dwóch goli.

75. min.

Bardzo ostry faul Maty... Ma Hiszpan szczęście, że obejrzał tylko żółtą kartkę.

72. min.

Ziyech... W mur!

70. min.

Będzie okazja dla Ajaksu! Rzut wolny z bliskiej odległości!

65. min.

Fellaini teraz strzela z bliska po dośrodkowaniu Pogby! Dobrze jednak broni Onana.

64. min.

Younes ukarany żółtą kartką za faul na Valencii.

56. min.

Teraz kapitalne podanie do Younesa, ale ten źle przyjął piłkę w polu karnym rywali. To mógł być gol!

55. min.

Ajax szuka gola kontaktowego, ale United skupiony na defensywie i nastawiony na kontratak.

50. min.

Tutaj bramka Mchitarjana:

48. min.

Dośrodkowanie w pole karne, Smalling strącił piłkę, ta trafiła do Mchitarjana i reprezentant Armenii z najbliższej odległości zdobył bramkę!

48. min.

GOOOL!!! Mchitarjan!!!

47. min.

Ajax w ataku, kilka podań w obrębie pola karnego rywala, wreszcie strzał Klaassena, ale zablokowany!

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut!

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Manchester United prowadzi w finale Ligi Europy z Ajaksem Amsterdam 1:0 po golu Paula Pogby!

45. min.

Tymczasem Traore znów w polu karnym United, ale po raz kolejny świetnie powstrzymany przez Blinda.

42. min.

Dużo teraz chaotycznej gry z obu stron w środkowej części boiska.

37. min.

Traore teraz wpada w pole karne United, mija jednego, drugiego... w ostatniej chwili stracił piłkę.

35. min.

Długo gra teraz Ajax na połowie rywala. Wciąż brakuje jednak strzału na bramkę rywala.

32. min.

Rashford szukał teraz rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczy.

30. min.

Żółta kartka dla Mchitarjana za faul w środku pola.

27. min.

Statystyka, których wielu zaskoczy - posiadanie piłki 67 - 33 proc. dla Ajaksu.

26. min.

Tutaj gol Pogby z 18. minuty:

24. min.

Teraz Valencia ruszył prawą stroną, wpada w pole karne, strzela! Świetnie broni Onana!

21. min.

Ajax stara się odpowiedzieć. Rzut rożny... Piłka spada pod nogi Traore - strzał! Zablokowany!

18. min.

Francuz zdecydował się na strzał lewą nogą zza pola karnego, piłka odbiła się od rywala i kompletnie zmyliła bramkarza Ajaksu. Manchester prowadzi 1:0!

18. min.

GOOOL!!! Pogba!!!

15. min.

I szansa dla Holendrów! Younes do Traore, ten strzela z ostrego kąta! Broni Romero!

13. min.

Wreszcie dośrodkowanie w pole karne Romero... Wybijają obrońcy Manchesteru.

11. min.

Ajax nie potrafi przedostać się pod pole karne United. Początek zdecydowanie dla Anglików.

9. min.

Akcja, po której Manchester mógł wyjść na prowadzenie już w 1. minucie:

6. min.

Kolejna akcja podopiecznych Mourinho, ale tym razem Rashford na pozycji spalonej.

3. min.

Mocny początek Anglików. Ajax nie może wyjść z własnej połowy.

1. min.

Już mamy pierwszą szansę dla United! Onana niepewnie wyszedł z bramki, jeden z obrońców wybija piłkę pod nogi Pogby - strzał z dystansu! Obok!

1. min.

Zaczynamy finał Ligi Europy!

20:45

Czas na wspominaną wcześniej minutę ciszy.

20:43

Największym nieobecnym dzisiejszego finału jest oczywiście Zlatan Ibrahimović. Szwed nie gra z powodu kontuzji.