Finał Ligi Europy: Gigantyczne ceny biletów, najtańsze po 1000 euro

Andreas Nicolaides
22.05.2017 09:26
Manchester United
fot. PAP/EPA

Czarny rynek biletów na finał piłkarskiej Ligi Europy: Manchester United - Ajax Amsterdam, który w środę odbędzie się w Sztokholmie, przypomina piekielny tygiel z nieprawdopodobnymi cenami - komentują szwedzkie media. Najtańsze wejściówki do nabycia w taki sposób kosztują... tysiąc euro.

Zagłosuj

Zapłaciłbyś 1000 euro za bilet na to spotkanie?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na stadionie Friends Arena w stolicy Szwecji będzie mogło zasiąść 48 tysięcy widzów.

- Średnie ceny biletów z nominalną ceną 45 euro już przed dwoma tygodniami wynosiły ok. 600-800 euro, a lepsze miejsca z cena nominalną 150 euro proponowano nawet po trzy tysiące. Rekiny czarnego rynku będą miały chyba najlepsze żniwo w historii szwedzkiego futbolu - podał dziennik "Aftonbladet" po obserwacji portali i aukcji sprzedających bilety.

W niedzielę wieczorem szwedzka firma Ticket2 oferowała najtańsze wejściówki po 700 euro, na portalu ogłoszeniowym blocket.se cena kształtowała się na poziomie 750-850 euro, a na portalu aukcyjnym tradera.se wystawione były wejściówki po 900 euro z opcją "kup teraz" w cenie 2100 euro.

- Ceny na ten mecz dochodzą do nieprawdopodobnego wręcz poziomu i znaleźliśmy nawet już takie w zapierającej dech cenie 5700 euro - podkreśliła agencja TT. 

RadioZET.pl/PAP/AN