Kanonada w Manchesterze. Legia straciła rekord Ligi Mistrzów

18.04.2019 10:26
Legia straciła rekord LM

Przy okazji szalonego meczu Manchesteru City z Tottenhamem Hotspur w ćwierćfinale Ligi Mistrzów powrócił temat... Legii Warszawa. Okazuje się, że stołeczny klub wraz z Borussią Dortmund straciły rekord tych rozgrywek pod względem szybkości zdobywania kolejnych goli.

Piłkarze Manchesteru City i Tottenhamu Hotspur urządzili sobie istną kanonadę na początku rewanżowego spotkania ćwierćfinałowego Champions League. Rozpoczął już w 4. minucie Sterling, a po siedmiu kolejnych było już 2:2. Na listę strzelców wpisywali się Heung Min-Son (2) oraz Bernardo Silva. Nastał przestój... W 21. minucie ponownie trafił jednak Sterling i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie 3:2.

Jak zauważył Gary Lineker, legendarny angielski piłkarz, to najszybciej zdobyte pięć goli w historii Ligi Mistrzów. Poprzedni rekord należał do... Legii Warszawa i Borussii Dortmund.

W sezonie 2016/2017 Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Borussią Dortmund 4:8, a pięć pierwszych goli padło w 24 minuty.

Tottenham w półfinale LM

Tottenham Hotspur przegrał z Manchesterem City 3:4, ale dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe awansował do półfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu było 1:0. W walce o finał "Koguty" zmierzą się z Ajaxem Amsterdam.