Liverpool wysoko wygrał z United, Kamil Grabara w bramce

Andreas Nicolaides
29.07.2018 10:55
Liverpool

Ponad sto tysięcy kibiców zasiadło na trybunach stadionu w Ann Arbor w stanie Michigan, gdzie Liverpool pokonał Manchester United 4:1 w towarzyskim turnieju piłkarskim International Champions Cup. W pierwszej połowie bramki "The Reds" bronił Kamil Grabara.

Polskiego bramkarza pokonał w 31. minucie Brazylijczyk Andreas Pereira strzałem z rzutu wolnego. Grabara nawet nie rzucił się w kierunku silnie i precyzyjnie uderzonej piłki.

Trzy minuty wcześniej dla "The Reds" trafił z rzutu karnego Senegalczyk Sadio Mane. Faulowany był Egipcjanin Mohamed Salah. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się też Daniel Sturridge (66.), Sheyi Ojo (74. z rzutu karnego) oraz sprowadzony tego lata ze Stoke City Szwajcar Xherdan Shaqiri (82.). Szczególnie efektowny był ten ostatni gol, zdobyty przewrotką.

Był to ostatni mecz Liverpoolu w tegorocznej edycji International Champions Cup. Podopieczni niemieckiego trenera Juergena Kloppa na początek przegrali z Borussią Dortmund 1:3, a później pokonali Manchester City 2:1. Z kolei Manchester United wygrał po karnych z AC Milan, a we wtorek późnym wieczorem polskiego czasu zmierzy się z Realem Madryt.