Hubert Radzikowski
Marcin Wojciechowski

Liga Mistrzów: Juventus wygrał z Manchesterem na Old Trafford

23.10.2018 22:55

Manchester United przegrał u siebie z Juventusem Turyn 0:1 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Paulo Dybala.

Man Utd - Juventus fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do mistrzów Włoch, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Jedną z nich wykorzystał Dybala, który wykończył dośrodkowanie Cristiano Ronaldo i strzałem z bliskiej odległości pokonał Davida De Geę.

W drugiej części meczu Manchester zagrał nieco odważniej. Najlepszą okazję do wyrównania miał Paul Pogba, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Dla Juventusu było to trzecie zwycięstwo w trzecim meczu tej edycji Ligi Mistrzów. "Stara Dama" z dziewięcioma punktami pewnie przewodzi w tabeli swojej grupy. Manchester jest drugi z dorobkiem czterech "oczek". Trzecia Valencia ma dwa punkty, Young Boys - jeden.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ MANCHESTER - JUVENTUS:

90. min.

Koniec meczu! Juventus pokonał Manchester United 1:0!

90. min.

Indywidualnie Martial - strzela! Za lekko.

89. min.

Dośrodkowanie... Piąstkuje De Gea.

88. min.

Teraz będzie rzut rożny dla Juventusu.

84. min.

Nie przyniósł zagrożenia pod bramką Szczęsnego.

83. min.

Teraz strzela Lukaku, ale trafia w obrońcę Juventusu. Będzie jednak rzut rożny.

81. min.

Barzagli wchodzi na boisko za Cuadrado.

77. min.

Żółta kartka dla Younga.

76. min.

Pogba strzela z dystansu! Słupek ratuje Szczęsnego!

73. min.

Teraz ładna piłka do Ronaldo w pole karne, ale szybszy De Gea.

70. min.

Próbuje Manchester United zaatakować, ale obrona Juventusu dziś bardzo szczelna.

65. min.

Cancelo na prawe stronie, ale jego podanie zablokowana przez Shawa.

63. min.

Teraz piłka w pole karne do Lukaku, ten strzela... Za słabo. Spokojnie łapie Szczęsny.

59. min.

Żółta kartka dla Matuidiego za ostry faul. Kolejny rzut wolny dla United.

58. min.

Piłka w pole karne, ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną.

57. min.

Rzut wolny dla United. Okazja do dośrodkowania.

52. min.

Teraz Ronaldo strzela z linii pola karnego! Fantastycznie broni De Gea! Co za interwencja!

50. min.

Odpowiedź gości, Matuidi mija dwóch rywali, zagrywa do środka... Wybija piłkę Shaw.

47. min.

Pierwsza akcja gospodarzy. Martial w polu karnym - strzela! Zablokowany.

46. min.

Czas na druga połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut.

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Juventus prowadzi na Old Trafford 1:0.

44. min.

Gospodarze próbowali rozegrać akcję blisko pola karnego Juve, ale łatwo stracili piłkę.

42. min.

Dybala strzela z dystansu! Obok bramki.

40. min.

Rzut rożny dla Juve, ale radzą sobie z nim obrońcy United.

38. min.

Ronaldo strzela... Broni De Gea! jeszcze Matuidi! Znów De Gea!

37. min.

Ronaldo faulowany przez Younga. Portugalczyk będzie mieć okazję do strzału.

33. min.

Kontratak Juventusu, Cuadrado w pole karne do Dybali, ten wycofuje do Ronaldo, ale niedokładnie.

32. min.

Indywidualna akcja Rashforda, wpada w pole karne, ale w ostatniej chwili traci piłkę.

30. min.

Rzut rożny dla Juve. Dośrodkowanie na głowę Bentancura - strzał! Nad bramką!

27. min.

Kolejna świetna piłka do Dybali, ten zgrywa do środka, ale piłka trafia w Younga.

22. min.

Świetne wejście Cancelo w pole karne - strzał! Broni De Gea!

18. min.

Dośrodkowanie Ronaldo z prawej strony, nie sięga piłki Cuadrado, ale dopada do piłki Dybala i strzela obok bezradnego De Gei.

17. min.

GOOOL! Dybala!

16. min.

Dośrodkowanie... Strzela właśnie Pogba! Ale wprost w Szczęsnego.

16. min.

Faulowany Pogba. Kolejny rzut wolny dla Manchesteru.

14. min.

Dośrodkowanie z prawej strony - Dybala strzela głową! Niecelnie.

12. min.

Rzut wolny dla Juventusu. Pjanic w pole karne... Za mocno.

9. min.

Niedokładnie zagranie Shawa, Pjanic do Dybali w pole karne, ale ten źle przyjął piłkę.

7. min.

Długie piłka na Ronaldo, ale dobrze przecina Smalling.

4. min.

Piłka w pole karne... Pewnie łapie Szczęsny.

3. min.

Rzut wolny dla United. Szansa na dośrodkowanie.

2. min.

Od początku meczu Juventus stara się utrzymać przy piłce.

1. min.

Zaczęli!

20:59

Piłkarze obu ekip już na murawie. Przed nami hymn Ligi Mistrzów.

20:56

Skład Juventusu:

20:54

Skład Manchesteru United:

20:52

Portugalczyk to najlepszy strzelec w historii Ligi Mistrzów. W tym sezonie nie zdobył jednak jeszcze ani jednej bramki. W pierwszym spotkaniu z Valencią otrzymał czerwoną kartkę i pauzował w kolejnym starciu z Young Boys.