Zamknij

Były piłkarz Liverpoolu chce odszkodowania za zrujnowanie kariery

Marek Garus
25.07.2019 17:27
Sakho
fot. Craig Mercer/Imago Sport and News/East News

Mamadou Sakho, były obrońca Liverpoolu, a obecny defensor Crystal Palace, pozwał do sądu światową agencję antydopingową - WADA, która w 2016 roku niesłusznie zawiesiła piłkarza za "wykazane w jego organizmie niedozwolone substancje". Francuz będzie domagał się odszkodowania od instytucji, która pogrzebała jego dalszą karierę w koszulce "The Reds".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mamadou Sakho został zawieszony przez organy WADA na 30 dni w kwietniu 2016 roku. Do wykrycia w organizmie francuskiego obrońcy "niedozwolonych substancji" doszło dokładnie po meczu Ligi Europy z Manchesterem United. W związku z karą, zawodnik "The Reds" stracił nie tylko szansę na występ w finale LE, przegranym z Sevillą 1:3, ale także, jego zdaniem, miejsce w składzie reprezentacji Francji na Euro 2016, podczas których "Trójkolorowi" zajęli drugie miejsce, ustępując pierwszeństwa jedynie Portugalii.

Sakho chce odszkodowania za zniszczenie kariery

Wpierw defensor został oczyszczony z zarzutów przez samo UEFA. Organy europejskiej instytucji wykazały w swoim dochodzeniu, że w organizmie piłkarza wcale nie znaleziono niedozwolonych substancji, a jedynie higenaminę (środek spalający tłuszcz), która nie figuruje na liście niedopuszczalnych medykamentów.

Zobacz także

Teraz, po trzech latach od całej sprawy, niekompetencję przedstawicieli WADA chce wykorzystać sam Sakho, który przez niewybaczalny błąd popełniony przez światowej sławy agencję antydopingową stracił miejsce w pierwszym składzie Liverpoolu i już w sierpniu 2017 roku musiał przenieść się do Crystal Palace.

- Pomimo że Crystal Palace to bardzo dobry klub, grający zresztą w Premie League, to trzeba zauważyć, że nie ma on światowej reputacji, marki i rozpoznawalności, takiej jak Liverpool. W dodatku dopiero ostatnio Sakho udało się powrócić do reprezentacji Francji - argumentował za swoim klientem adwokat piłkarza, Stuart Ritchie.

Zobacz także

Mamadou Sakho pozwał WADA do sądu i domaga się 13 milionów funtów

29-latek pozwał organy WADA do sądu i domaga się od nich 13 milionów funtów odszkodowania za "zniszczenie kariery", z kolei te zaprzeczają, jakoby ich decyzja miała aż tak drastyczne skutki, a odejścia piłkarza z klubu z Anfield Road dopatrują się raczej w problemach dyscyplinarnych Francuza i braku nici porozumienia między nim a Juergenem Kloppem.

Sprawę między Mamadou Sakho a WADA poprowadzi sędzia Victoria McCloud.

RadioZET.pl/sport.pl/MG