Zamknij

Rasistowski atak Rosjan na pilkarza. Nie chcą czarnoskórego w swoim zespole

Maciej Walasek
05.08.2019 21:26
Malcom
fot. Zenit Football Club/Facebook

Malcom został nowym piłkarzem Zenitu Sankt Petersburg, co nie spodobało się kibicom klubu. Fani w trakcie debiutu Brazylijczyka najpierw wywiesili ironiczny transparent, a później skandowali rasistowskie hasła.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Malcom przeszedł z Barcelony do Zenitu Sankt Petersburg w piątek, a następnego dnia zadebiutował w barwach nowego klubu w rosyjskiej Premier Ligi. Jednak fani nie są zachwyceni transferem i nie popierają czarnoskórego zawodnika w swojej drużynie. W trakcie meczu wywiesili ironiczny transparent, na którym podziękowali władzom Zenitu.

- Dziękujemy władzom za wiarę w tradycję – brzmiał napis. Jak poinformował portal sports.ru, kibice skandowali rasistowskie hasła w stronę Malcoma przez kilkanaście minut.

Malcom padł ofiarą rasizmu: Komentarz klubu

Zenit Sankt Petersburg odniósł się jedynie do transparentu, ale nic nie wspomniał o rasistowskich wyzwiskach.

- Zdajemy sobie sprawę, że niewielka grupa kibiców wywiesiła transparent „Dziękujemy władzą za wiarę w tradycję”, ale media błędnie przedstawiły znaczenie tego baneru. Wyciągnięto nieprawidłowe wnioski, które nie mają w rzeczywistości miejsca – napisano w oświadczeniu.

Hiszpańskie media podają, że klub poważnie zastanawia się nad sprzedaniem Brazylijczyka w zimowym okienku transferowym. Aczkolwiek jego szybkie „pozbycie się” z drużyny pokaże, że zarząd przyzna rację kibicom.

RadioZET.pl/sport.pl/MW