Maciej Żurawski: Po skończeniu kariery zaczynasz odczuwać pewnego rodzaju niepełnosprawność

Maciej Walasek
05.05.2018 12:04
Maciej Żurawski
fot. Michal Klag/REPORTER

Maciej Żurawski ujawnił, jak bardzo zmieniło się jego życie po zakończeniu kariery. Piłkarz wyznał, że dopiero po skończeniu 30 lat przejrzał na oczy i zaczął zdawać sobie sprawę z wielu rzeczy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W trakcie piłkarskiej kariery Żurawski koncentrował się wyłącznie na grze. Z kolei wiele osób z jego najbliższego otoczenia załatwiało za niego resztę rzeczy. Były reprezentant Polski żył tak kilkanaście lat i dopiero po zawieszeniu korków na kołku przeżył bolesny szok. W wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" były zawodnik Wisły Kraków przyznał, że trudno było mu płacić rachunki.

Zobacz także

- Zaczynasz odczuwać pewnego rodzaju niepełnosprawność. Ludziom wydaje się, że opłacanie rachunków jest bardzo proste. Ale skoro nigdy wcześniej tego nie robiłeś, to zaczynasz się zastanawiać, gdzie masz z nimi iść, nie mając pojęcia, jak się tym zająć – mówił Żurawski. - Było mi głupio, miałem ponad 30 lat, a nie umiałem załatwić tak prostej sprawy. To były drobne rzeczy, które bolały. Może powinienem wcześniej zwrócić na to uwagę?

41-latek dodał, że bardzo łatwo było mu przyzwyczaić się do pewnych standardów życia. Jednak po skończeniu kariery piłkarzowi było ciężko przejść do normalnego życia. Zdaniem Żurawskiego zawodnicy, którzy latają prywatnymi samolotami i nie liczą się z wydatkami mogą sobie nie poradzić z sytuacją po zakończeniu zawodowej kariery.

- Z takimi przyzwyczajeniami jeszcze trudniej będzie im przejść do normalnego życia. To niebezpieczne. Spadną z tego pułapu i będą musieli zrozumieć i zaakceptować, że na wiele rzeczy ich nie stać. Kiedyś też nie liczyłem, na co i ile wydaję, ale w pewnym momencie musiałem zacząć to robić. Bo konto nie było już zasilane co miesiąc tak pokaźną sumą.

W tej chwili Maciej Żurawski jest ekspertem piłkarskim. Był zawodnikiem m.in. Wisły Kraków i Celticu Glasgow.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/MW