Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Szczęsny czy Fabiański bramkarzem numer jeden? Maciej Szczęsny ma innego kandydata

24.07.2018 09:53
sport

Wojciech Szczęsny był bramkarzem numerem jeden u Adama Nawałki i niewykluczone, że podobnie będzie za kadencji Jerzego Brzęczka. Tymczasem ojciec golkipera Juventusu Maciej Szczęsny uważa, że na ten moment kto inny jest najlepszym polskim zawodnikiem na tej pozycji. I nie jest to Łukasz Fabiański.

Wojciech Szczęsny nie powinien być bramkarzem numere jeden? fot. AP/EAST NEWS
Zagłosuj

Kto jest obecnie najlepszym polskim bramkarzem?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Tu i teraz numerem jeden jest Arkadiusz Malarz. Czy się to komuś podoba, czy nie - powiedział Maciej Szczęsny w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Jak były bramkarz m.in. Polonii Warszawa i Legii uzasadnia swój wybór? - Fabiański nie jest zdolny do dokonywania takich cudów na linii jak Malarz, a Wojciech Szczęsny nigdy nie grał z taką regularnością. Ma wszelkie dane ku temu, by Jerzy Brzęczek wysłał mu powołanie - przyznał Szczęsny senior.

To dość interesujące, ale fakty zaprzeczają tezom stawianym przez Szczęsnego. Oczywiście, 38-letni Malarz przeżywa drugą młodość i prezentuje się bardzo dobrze, ale Fabiański w ciągu ostatnich lat wyrósł na jednego z najlepszych bramkarzy Premier League, obronił najwięcej strzałów i wielokrotnie dokonywał "cudów" na linii. Wojciech Szczęsny przynajmniej od trzech sezonów, a więc od przenosin do Serie A, prezentuje stabilną formę i nie zdarzają już mu się chwile dekoncentracji, jak miało to miejsce za czasów gry w Arsenalu.

Maciej Szczęsny krytyczny wobec syna

Maciej Szczęsny lubi podkreślać, że jego syn nie jest bramkarzem światowej klasy. Ostatni przykład? Mecz z Senegalem, gdzie Wojtek próbował naprawiać błędy Krychowiaka i Bednarka.

- Dopełnieniem wszystkiego była przebieżka naszego bramkarza. Chyba do kiosku z napojami wyskokowymi. Senegalczyk strzelił bramkę, nie mając z tym żadnego kłopotu. Do pustej - mówił 53-latek na antenie TVP Sport.

Prezentacja Brzęczka

W poniedziałek odbyła się pierwsza konferencja prasowa nowego szkoleniowca reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Były opiekun Wisły Płock nie wypowiedział się na temat bramkarza, przyznał jedynie, że Robert Lewandowski pozostanie kapitanem, a Jakub Błaszczykowski nie może liczyć na taryfę ulgową.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/sport.pl/Gazeta Wyborcza/KS

Oceń