Zamknij

Maciej Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-21

15.10.2020 15:41
Maciej Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-21
fot. ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Maciej Stolarczyk nowym selekcjonerem reprezentacji Polski U-21 - poinformował oficjalnie Polski Związek Piłki Nożnej. 48-letni szkoleniowiec zadebiutuje w tej roli 17 listopada w spotkaniu kończącym eliminacje MME 2021 z Łotwą. Na stanowisku zastąpi Czesława Michniewicza.

Czesław Michniewicz ostatnio łączył funkcję selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Polski i trenera Legii Warszawa. Niestety nie wyszło to najlepiej - mistrzowie kraju odpadli z Ligi Europy, a w eliminacjach MME 2021 przegrał w październiku z Serbią i zremisowała z Bułgarią, co w praktyce pozbawiło biało-czerwonych szans na awans.

Michniewicz miał pracować z kadrą do końca kwalifikacji, ale rozstał się z nią jeszcze przed listopadowym, zaległym meczem z Łotwą. Zespół poprowadzi już nowy szkoleniowiec, Maciej Stolarczyk.

Maciej Stolarczyk trenerem reprezentacji Polski U-21

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że na stanowisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21 został dziś powołany Maciej Stolarczyk, który dotychczas zajmował się kadrą U-17. Po spotkaniach reprezentacji Polski U-21 w październiku z Serbią (0:1) i Bułgarią (1:1) swoją pracę z drużyną zakończył trener Czesław Michniewicz. Polski Związek Piłki Nożnej dziękuje mu za poświęcenie, osiągane z kadrą młodzieżową sukcesy i życzy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej" - napisano w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tym samym nie potwierdziły się spekulacje, że tę funkcję obejmie Jacek Magiera.

Maciej Stolarczyk w przeszłości prowadził zespoły Pogoni Szczecin i Wisły Kraków. W tym roku pracował zarówno z reprezentacją Polski U-19, jak i - ostatnio - U-17.

RadioZET.pl