Sekretarz PZPN zdradza, z kim Polacy zagrają przed mundialem

Maciej Walasek
03.12.2017 13:31
Sekretarz PZPN zdradza, z kim Polacy zagrają przed mundialem
fot. PAP/EPA

Misja Rosja 2018 wkracza w kolejny etap. Maciej Sawicki ujawnił z jakimi zespołami, biało-czerwoni mogą zmierzyć się przed mistrzostwami świata w Rosji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kadra Adama Nawałki przed rosyjskim mundialem ma rozegrać po dwa spotkania w marcu i czerwcu. W programie "Cafe Futbol", Maciej Sawicki potwierdził, że 12 czerwca reprezentacja Polski na pewno zagra z Litwą.

Zobacz także

- 12 czerwca najprawdopodobniej zagramy z Litwą w Warszawie. Dzień później wylatujemy do Rosji. Drugi mecz czerwcowy odbędzie się cztery dni wcześniej. Chęć zmierzenia się z nami zgłosiły federacje Chile i Peru – poinformował sekretarz generalny PZPN.

Zagłosuj

Czy Polska zdoła wyjść z grupy na pierwszym miejscu?

Liczba głosów:

Sawicki podkreślił, że Polacy chcą dobrze przygotować się na mecze z Senegalem i Japonią, dlatego w marcu najprawdopodobniej zagrają z Nigerią i Koreą Południową.

 - Jeszcze nie podpisaliśmy stosownych umów, ale te mecze są prawdopodobne. Rozmawiamy też z Ghaną. Jeden z tych meczów chcielibyśmy rozegrać na Stadionie Śląskim, ale musi być gotowy pod każdym względem. Drugi mecz najprawdopodobniej odbędzie się we Wrocławiu lub w Poznaniu – ujawnił.

Meczem z Senegalem biało-czerwoni rozpoczną zmagania na mundialu. Mecz odbędzie się 19 czerwca. Kolejnymi przeciwnikami Polaków będą Kolumbia i Japonia.

RadioZET.pl/Onet/mw