Maciej Rybus kontuzjowany: Może pauzować 7 tygodni

18.10.2019 09:44
Maciej Rybus kontuzjowany
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Maciej Rybus od ponad roku zmaga się z urazem pachwiny. Wkrótce gracz Lokomotiwu Moskwa może poddać się operacji, która wykluczy go z gry na blisko 7 tygodni.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Maciej Rybus przechodzi trudny czas. Nie dość, że 30-latek nie potrafi utrzymać dobrej dyspozycji, to w dodatku nie może przekonać do siebie Jerzego Brzęczka. Okazuje się, że piłkarz Lokomotiwu Moskwa od września 2018 roku zmaga się z urazem pachwiny i od tego czasu gra dzięki zastrzykom przeciwbólowym.

– Rybus będzie musiał przejść szczegółowe badania, by stało się jasne, czy niezbędna będzie operacja. Jeśli do niej dojdzie, to opuści od sześciu do siedmiu tygodni. Maciej doznał urazu pachwiny we wrześniu 2018 roku podczas spotkania z Krasnodarem i od tamtej pory grał na zastrzykach przeciwbólowych – dowiedziała się agencja RIA Nowosti.

Przerwa w grze spowoduje, że Rybus nie zagra w kilku spotkaniach ligi rosyjskiej (ze Spartakiem Moskwa, Ufą, Groznym Akhmatem i Krasnodarem), a także nie wystąpi w dwóch meczach Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn.

Mimo tego sam zawodnik zapowiedział, że będzie chciał dograć do końca sezonu, ale najprawdopodobniej Polak będzie musiał ustąpić.

Maciej Rybus zagrał w 12 meczach Lokomotiwu, w których zaliczył dwie asysty. Ponadto zagrał 80 minut w meczu eliminacji Euro 2020 przeciwko Łotwie, ale był jednym z najsłabszych zawodników na boisku, dlatego w kolejnym meczu przeciwko Macedonii Północnej nie zagrał ani minuty.

RadioZET.pl/eurosport.tvn24.pl