Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Potwierdził się najgorszy scenariusz. Reprezentant Polski nie zagra na mundialu w Rosji

11.12.2017 19:15
sport

Od sześciu do dziewięciu miesięcy potrwa przerwa w treningach Macieja Makuszewskiego, który w trakcie meczu z Cracovią doznał poważnej kontuzji. Piłkarz zerwał więzadła krzyżowe i poboczne, co wyklucza go z udziału w przyszłorocznym mundialu.

Potwierdził się najgorszy scenariusz. Reprezentant Polski nie zagra na mundialu w Rosji fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W pierwszej połowie niedzielnego spotkania w niegroźnej sytuacji Makuszewski źle postawił stopę na murawie i po chwili z pomocą fizjoterapeutów opuścił boisko. Uraz okazał się bardzo poważny, piłkarza czeka bardzo długa przerwa, która wyeliminuje go z walki o wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

- Uszkodzeniu uległy dwa więzadła w stawie kolanowym: więzadło poboczne boczne i krzyżowe przednie. Aby kolano odzyskało stabilność, konieczne jest leczenie operacyjne - powiedział lekarz klubowy Lecha Andrzej Pyda, cytowany na oficjalnej stronie klubowej. Dodał, że zawodnika czeka od sześciu do dziewięciu miesięcy rehabilitacji.

Makuszewski do Lecha trafił latem ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia z Lechii Gdańsk, a kilka miesięcy temu poznański klub skorzystał z opcji pierwokupu. Dobrą grę 28-letniego pomocnika dostrzegł selekcjoner Adama Nawałka, który powołał lechitę do kadry. 1 września 28-letni pomocnik zadebiutował w reprezentacji w przegranym meczu z Danią 0:4. W narodowym zespole rozegrał dotąd pięć spotkań.

Klub z Wielkopolski poinformował również, że w środowym wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin z powodu kontuzji kolana nie wystąpi kapitan zespołu Maciej Gajos.

RadioZET.pl/PAP/Łączy Nas Piłka/AN

Oceń