Zamknij

Kolejna kontuzja Macieja Makuszewskiego

Maciej Walasek
03.11.2018 13:00
reprezentacja Polski
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Maciej Makuszewski doznał kolejnej kontuzji. Piłkarz Lecha Poznań nabawił się urazu barku, który eliminuje go z gry na co najmniej trzy tygodnie. To oznacza, że zawodnika ominie listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

We wtorek Lech Poznań odpadł z rozgrywek Pucharu Polski po porażce z Rakowem Częstochowa. Jednak wśród zawodników „Kolejorza” zabrakło Macieja Makuszewskiego. Okazało się, że piłkarz doznał kontuzji i będzie pauzował przez minimum trzy tygodnie.

- Na razie zdecydowano się na leczenie zachowawcze. Macieja będzie brakować przez kilka tygodni. Mamy nadzieję, że obejdzie się bez operacji i wróci do nas po tym czasie – powiedział Ivan Djurdjević, trener Lecha.

Zobacz także

Wszystko zaczęło się od ligowego spotkania z Pogonią Szczecin, gdzie 29-latek został szarpnięty za rękę przez Sebastiana Kowalczyka. Mimo tego, Makuszewski dograł do końcowego gwizdka, ale ból nie ustępował. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że doszło do uszkodzenia obręczy barkowej.

Pech nie opuszcza pomocnika, który przez kontuzję stracił w przeszłości możliwość pojechania na mistrzostwa świata w Rosji. Oprócz tego z piłkarza wciąż nie może skorzystać Jerzy Brzęczek, który nie ukrywał, że chciał na niego postawić. Wcześniej przez uraz, Makuszewskiemu przeszło koło nosa wrześniowe spotkanie Polaków z Włochami. Z kolei w październiku oba mecze biało-czerwonych oglądał z trybun, ponieważ nie był w odpowiedniej formie. Teraz przez kontuzję, zawodnik opuści kolejne mecze kadry, które odbędą się w drugiej połowie listopada.

RadioZET.pl/onet.pl/MW