Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ustawka przed meczem Macedonia - Polska. Zatrzymano 300 polskich kiboli [WIDEO]

09.06.2019 10:58
sport

Polscy kibole przed meczem Macedonia - Polska w eliminacjach Euro 2020 zorganizowali ustawkę, w której udział wzięli fanatycy Legii Warszawa i Widzewa Łódź. Brutalna awantura na szczęście szybko została przerwana przez policję. Zatrzymano około 300 osób.

polscy kibole w Macedonii fot. YouTube

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak poinformowały macedońskie media, Polacy otrzymają grzywny na łączną kwotę ponad 200 tysięcy euro. Każdy z nich zapłaci od 500 do 1000 euro i otrzyma zakaz wjazdu do kraju na okres od 3 do 5 lat.

Do ustawki z udziałem polskich kiboli doszło przed piątkowym meczem Macedonia - Polska (0:1). Bójka zorganizowana została w jednym z parków w Skopje.

Bójka polskich kiboli w Macedonii [WIDEO]

Przypomnijmy, że to nie był jedyny wybryk polskich kiboli przed meczem. W czwartek Polacy wszczęli awanturę w jednej z restauracji. Zatrzymano wtedy przynajmniej cztery osoby.

W obu przypadkach na pochwałę zasługuje szybka interwencja macedońskiej policji, dzięki której udało się zażegnać eskalacji konfliktów i kolejnych awantur z udziałem polskich kiboli. Warto dodać, że na czas przyjazdu biało-czerwonych do Macedonii tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zdecydowało o zwiększeniu liczby policjantów patrolujących ulice Skopje.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty/AN

Oceń