Macedonia Północna - Polska OCENY: Dobrze, że mecz trwa dwie połowy...

07.06.2019 22:57
Oceny po meczu Macedonia Północna - Polska

Mecz Macedonia Północna - Polska: OCENY. Po pierwszej połowie wszyscy reprezentanci Polski otrzymaliby noty 1, ale w drugiej połowie było już nieco lepiej. Sprawdź oceny po spotkaniu eliminacji Euro 2020 Macedonia Północna - Polska. Skala 1-10.

Łukasz Fabiański 5: Bardzo niepewna pierwsza interwencja, ale po zmianie stron dwa razy uratował biało-czerwonych od utraty gola. Jak zwykle wprowadzał sporo spokoju.

Tomasz Kędziora 3: Powinien potrenować dośrodkowania, bo niemal wszystkie lądowały za daleko. W pierwszej połowie musiał pracować za dwóch, bo Frankowski był większym zagrożeniem dla niego niż dla Macedończyków. W obronie bardzo poprawny występ, choć Alioski czy Elmas kilka razy mu się urwali.

Kamil Glik 5: Dobry mecz jednego z najbardziej doświadczonych kadrowiczów. Jak zwykle lepiej w powietrzu niż z piłką przy nodze, ale jego zadaniem jest przeciąć i odegrać do najbliższego. Czasami trzeba też po prostu wybić przed siebie, co niniejszym czynił.

Jan Bednarek 6: Jeden błąd w całym meczu, a przynajmniej trzy znakomite asekuracje kolegów w linii obrony. Jeszcze żeby poprawił wyprowadzenie piłki, to byłoby już super. A tak jest tylko nieźle.

Bartosz Bereszyński 4: Znowu zagrał nie na swojej pozycji i dlatego nie zapędzał się pod pole karne przeciwnika. Wolał pilnować swojej strony i choć zdarzały mu się straty czy niepotrzebne wybijanki po autach, nie ma się za bardzo do niego przyczepić. W końcu znów cała linia obrony zagrała za zero z tyłu.

Grzegorz Krychowiak 5: Dwie głupie straty, które mogły kosztować utratę gola. Kilka razy się zagapił, a i tak należał do najlepszych graczy w naszym zespole. Dużo walki, sporo przechwytów i odbiorów, co w jego przypadku świadczy o tym, że czuje się dobrze fizycznie.

Mateusz Klich 4: Przyzwoity występ, bez większych błędów w obronie i w ataku. Za mało aktywny w ofensywie, jedynie przez pierwszy kwadrans drugiej połowy kilka razy świetnie się pokazał i był bliski asysty dla Grosickiego.

Kamil Grosicki 4: Stary niezbyt dobry Grosicki. Mnóstwo chaosu w jego grze, niekiedy tracił głowę i nie wiedział, jak i do kogo zagrywać, często były to wrzutki na alibi. Na plus kilka udanych dryblingów i stałe stwarzanie zagrożenia po lewej stronie boiska.

Przemysław Frankowski 1: Krótko: wszystko źle. Nieudane dryblingi, jeszcze gorsze podania, a już najgorsze dośrodkowania. Macedończycy byli tak załamani jego zejściem, że błyskawicznie po przerwie stracili gola.

Piotr Zieliński 2: Legenda głosi, że grał w tym meczu. Nie wiadomo tylko w co. Jedno dobre podanie napędzające akcję Klicha, ćwierć asysty przy golu i tyle. Trochę mało jak na człowieka, który ma być liderem tego zespołu na lata. Przez 88 minut go nie było.

Robert Lewandowski 4: Mnóstwo walki, ale w całym meczu nie oddał ani jednego strzału, czy to celnego, czy niecelnego. W tym spotkaniu był bardziej dyrygentem i ścianą, od której piłki miały się odbijać do kolegów, niż egzekutorem.

ZMIANY:

Krzysztof Piątek 5: Potrzebował 90 sekund, by po wejściu na boisko wpisać się na listę strzelców. Co prawda był to gol imienia Filippo Inzaghiego - nie wiadomo jak, a jakoś się ta piłka wtoczyła do siatki - ale to przecież nie jest łyżwiarstwo figurowe czy skoki narciarskie, tu noty za styl nie mają znaczenia. Potem kilka razy się zastawił, przetrzymał piłkę, wymusił faul. Innych okazji na bramkę nie miał.

Maciej Rybus 3: Trochę pobiegał, powalczył o kilka piłek i tyle. Bezbarwny występ obrońcy czy skrzydłowego Lokomotiwu Moskwa.

Jacek Góralski: Grał zbyt krótko.