Rewolucja na polskich stadionach. Będzie jak w Dortmundzie?

Krzysztof Sobczak
02.11.2017 14:13
Lechia Gdańsk
fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta

Już wkrótce polscy kibice, wzorem stadionu Borussii Dortmund, będą mogli oglądać mecz... na stojąco. Czy doczekamy się polskiej "żółtej ściany" znanej z obiektu w Westfalii?

Zagłosuj

Czy udostępnianie kibicom miejsc stojących to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Projekt rozporządzenia, który w czwartek trafił do prac międzyresortowych, przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zobacz także

"Bezpieczeństwo kibiców i zawodników nadal pozostaje priorytetem. Organizatorzy meczów będą musieli zapewnić kibicom na miejscach stojących taki sam standard bezpieczeństwa jaki mają osoby na miejscach siedzących. Poza tym, sektory z miejscami stojącymi będą musiały być oddzielone od pozostałych sektorów stadionu – tak, aby nie dostały się tam osoby bez ważnych biletów, lub mające bilety do innych części stadionu. Miejsca stojące będą numerowane, tak samo jak siedzące" - czytamy w oświadczeniu MSWiA.

Organizatorzy spotkań, którzy zechcą udostępniać sektory z miejscami stojącymi, będą musieli zadbać o właściwą infrastrukturą - zapewnić przejścia po obu stronach sektora stojącego czy prawidłowe zamontowanie barier bezpieczeństwa, tzw. „łamaczy fal”.

Wzorem Dortmundu

Styl kibicowania swojej drużynie "na stojąco" rozsławili fani Borussii Dortmund. Na Signal Iduna Park południowa trybuna, zwana "żółtą ścianą", może pomieścić 25 tysięcy osób i jest przeznaczona dla najwierniejszych sympatyków BVB. Na każdy mecz wypełniona jest do ostatniego miejsca.

RadioZET.pl/PAP/MSWiA/KS