Ambitne plany Telewizji Polskiej. Wysyła do Rosji 150 dziennikarzy

Maciej Walasek
06.05.2018 16:34
reprezentacja Polski
fot. PAP

Telewizja Polska zdradziła plany na mistrzostwa świata w Rosji. TVP wyśle na mundial 150 dziennikarzy, czyli siedem razy więcej niż cztery lata temu w Brazylii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

TVP ma wyłączne prawa na pokazanie wszystkich spotkań podczas mistrzostw świata w Rosji, które potrwają od 14 czerwca do 15 lipca. Cztery lata temu na brazylijski mundial pojechało około 20 akredytowanych dziennikarzy. Teraz Telewizja Polska ma jeszcze większe plany, dlatego wysyła 150 osób.

Mistrzostwa świata w Rosji 2018: Mila i Żurawski w gronie ekspertów

Mecze na rosyjskich stadionach skomentują m.in.: Dariusz Szpakowski, Maciej Iwański, Jacek Laskowski i Tomasz Jasina. Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski oznajmił, że w gronie ekspertów w studiu pojawią się tacy goście jak: Tomasz Frankowski, Sebastian Mila i Maciej Żurawski.

Zobacz także

- Tym razem ekipa jest znacznie większa. Akredytowaliśmy ponad 150 osób. W Rosji w sumie rozegrane zostaną 64 mecze, jednego dnia nawet cztery spotkania, czyli dziennie potrzebujemy 12 ekspertów i dziennikarzy. Na pewno pojawią się w naszych studiach: Tomasz Frankowski, Sebastian Mila, Adam Matysek, Maciej Żurawski, trener Jerzy Engel, Andrzej Strejlau i Jan Tomaszewski – powiedział Szkolnikowski.

Oprócz tego Telewizja Polska zapowiedziała pokazanie meczów w jakości ultra HD. Ponadto na czas mistrzostw zostanie uruchomiony specjalny kanał, który będzie transmitował spotkania w jakości 4K. Wciąż nie wiadomo czy Polsat będzie mógł pokazać mecze Polaków.

Na mistrzostwach świata w Rosji Polska zagra w grupie H. Podopieczni Adama Nawałki zmierzą się z Senegalem, Kolumbią i Japonią.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/sport.pl/MW