MŚ U20: Polska przegrała z Włochami i pożegnała się z turniejem

Andreas Nicolaides
02.06.2019 19:20
Polska - Włochy na żywo

Reprezentacja Polski przegrała z Włochami 0:1 w meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy do lat 20 i odpadła z turnieju. Gola na wagę zwycięstwa strzelił dla Italii z rzutu karnego Andrea Pinamonti.

Polscy piłkarze zakończyli swój udział w mistrzostwach świata do lat 20. W rozegranym w Gdyni pierwszym meczu fazy 1/8 finału podopieczni trenera Jacka Magiery przegrali z Włochami 0:1 (0:1), a zwycięską bramkę z rzutu karnego w 38. minucie zdobył Andrea Pinamonti.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, ale to Włosi cieszyli się z prowadzenia. Gola dla przeciwnika poprzedziły niezłe akcje gospodarzy - w 10. minucie nieznacznie obok słupka uderzył Marcel Zylla, a sześć minut później w piłkę w polu karnym nie trafił Michał Skóraś.

W kolejnych akcjach groźniejsi byli Włosi. W 30. minucie Pinamonti strzelił zza pola karnego obok bramki, ale w 38. minucie drużyna z Półwyspu Apenińskiego wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego hiszpański arbiter Jesus Gil Manzano podyktował rzut karny po tym, jak piłka odbiła się od ręki Dominika Steczyka. "Jedenastkę" wykorzystał Pinamonti – napastnik Frosinone Calcio wykonał ją w efektowny i techniczny sposób, tzw. podcinką w środek bramki.

W 44. minucie powinno być 2:0 dla Italii. Po zagraniu z prawej strony Alessandro Tripaldellego Gianluca Scamacca "położył" Sebastiana Walukiewicza i mając przed sobą tylko golkipera biało-czerwonych Radosława Majeckiego, uderzył potężnie, ale nad poprzeczką.

Druga połowa stała na wyższym poziomie. W 51. minucie znakomitej okazji do wyrównania, po przypadkowym zagraniu, nie wykorzystał Zylla. Po rykoszecie zawodnik Bayernu Monachium znalazł się sam przed bramkarzem rywali, jednak trafił w nogi Alessandro Plizzariego. W 73. i 75. minucie z dystansu uderzał Skóraś, ale włoski golkiper popisał się udanymi interwencjami.

Z kolei w 78. minucie o sporym szczęściu mogli mówić Polacy. Po fatalnym błędzie wprowadzonego przed chwilą Tymoteusza Puchacza Pinamonti znalazł się w sytuacji sam na sam z Majeckim, ale próba lobowania bramkarza biało-czerwonych okazała się nieudana.

W końcówce Polacy rzucili się do desperackich ataków i zepchnęli Włochów do defensywy, ale wynik nie zmienił się. W 88. minucie po dośrodkowaniu Skórasia tuż obok słupka główkował Adrian Benedyczak, a w doliczonym czasie za lekko przymierzył Jakub Bednarczyk.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ POLSKA - WŁOCHY:

90. min.

Koniec meczu! Polska przegrała z Włochami 0:1 i żegna się z MŚ!

90. min.

Dośrodkowanie... Mamy strzał na bramkę, ale niecelny.

90. min.

Dośrodkowanie... Wybijają Włosi. Piłkę przejmuje Puchacz i jest faulowany. Będzie kolejny stały fragment gry.

90. min.

Jeszcze będzie okazja. Rzut wolny dla Polski.

89. min.

Jeszcze zmiana w kadrze Italii: Alberico w miejsce Esposito.

88. min.

Skóraś dośrodkowuje w pole karne, tam jest Benedyczak - strzela głową! Obok bramki!

86. min.

Nieporozumienie w reprezentacji Polski. Slisz podaje w aut.

85. min.

Zylla dośrodkowuje na Skórasia, ale za mocno i od bramki wznowi Plizzari.

83. min.

Benedyczak wchodzi w miejsce Szoty.

78. min.

Koszmarne podanie Puchacza do tyłu, Pinamonti wychodzi sam na sam z Majeckim... Podcina piłkę, ale nie dał się nabrać nasz bramkarz!

77. min.

Zmiana w polskiej kadrze: Puchacz wchodzi za Stanilewicza.

76. min.

W odpowiedzi strzela Pinamonti, ale bardzo niecelnie.

76. min.

Znów uderza z dystansu Skóraś! Jeszcze raz broni Plizzari!

75. min.

Tripaldelli ukarany żółtą kartką. Mamy rzut wolny, ale piłka wybita po dośrodkowaniu.

73. min.

Skóraś spróbował uderzenia z dystansu! Broni Plizzari! To była dobra próba!

70. min.

Zylla strzela zza pola karnego - zablokowany! Potem jeszcze zagrywa w pole karne Kopacz, ale za mocno.

69. min.

Esposito strzela z rzutu wolnego, ale wysoko nad bramką.

69. min.

Zmiana w reprezentacji Włoch: Capone za Scamaccę.

68. min.

Teraz blisko własnego pola karnego fauluje Sobociński.

67. min.

Mamy rzut wolny. Dośrodkowanie w pole karne... Piąstkuje Plizzari.

63. min.

Oddalamy grę od naszego pola karnego.

62. min.

Tracimy piłkę na lewej stronie i Bellanova zdołał wywalczyć rzut rożny.

59. min.

Ranieri wybija piłkę po dośrodkowaniu.

58. min.

Będzie rzut rożny dla reprezentacji Polski.

55. min.

Daleki przerzut Sobocińskiego, ale piłka ląduje na aucie.

52. min.

Żółta kartka dla Stanilewicza za faul w środku pola.

51. min.

Powinno być 1:1! Piłka przypadkowo trafiła pod nogi Zylli, ale ten jest sam na sam z bramkarzem - strzela! Broni Plizzari!

47. min.

Tutaj jeszcze bramka Pinamontiego z pierwszej połowy:

47. min.

Ruszył z indywidualną akcją Pinamonti, minął kilku rywali, wreszcie strzelił, ale na szczęście został zablokowany.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.
45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Polska przegrywa z Włochami 0:1!

45. min.

A teraz powinno być 2:0 dla Włochów! Scamacca w polu karnym przełożył jednego z naszych obrońców, ale potem fatalnie spudłował z kilku metrów.

44. min.

Ładna akcja Polaków, Steczyk do Skórasia... niedokładne podanie.

42. min.

Dośrodkowanie, ale radzą sobie Polacy.

41. min.

Włosi przed kolejną szansą. Jeszcze jeden rzut wolny.

38. min.

Włosi prowadzą 1:0.

37. min.

GOOOL! Pinamonti "panenką" pokonuje Majeckiego!

36. min.

Pinamonti podchodzi do piłki...

36. min.

Będzie rzut karny! Steczyk zagrał ręką we własnym polu karnym!

35. min.

Szansa dla reprezentacji Włoch. Dośrodkowanie z rzutu wolnego...

33. min.

Stanielewicz w pole karne... Za mocno. Wznowi Plizzari.

30. min.

Mamy teraz mnóstwo szczęścia! Prosta strata w środku pola, piłka do Pinamontiego, ten strzela, ale niecelnie.

28. min.

Esposito dośrodkowuje w nasze pole karne... Na szczęście dobrze ustawiony Walukiewicz.

22. min.

Dużo teraz gry w środku pola. Mało sytuacji bramkowych.

20. min.

Pinamonti teraz w polu karnym - strzela płasko, ale spokojnie łapie piłkę Majecki.

18. min.

Posiadanie piłki 56-44 proc. dla Polski.

17. min.

Dośrodkowanie... Piłka trafia do Pinamontiego - strzał! Źle trafił w piłkę głową.

17. min.

Frattesi na prawej stronie, ale jego podanie zblokowane. Będzie rzut rożny dla Italii.

14. min.

Szota dośrodkowuje w pole karne, jest tam Steczyk... w ostatniej chwili ubiegli go rywale. To mogła być bramka!

12. min.

Stanilewicz spróbował uderzenia z dystansu, ale zdecydowanie za lekko, by pokonać włoskiego bramkarza.

10. min.

Włosi w odpowiedzi - Scamacca na linii pola karnego, oddaje piłkę do Frattesiego - strzał! Ale daleko od bramki Majeckiego.

9. min.

Świetna akcja reprezentacji Polski! Piłka trafiła do Zylli przed pole karne, ten strzela z woleja! Obok bramki!