MŚ U20: Nowe informacje nt. stanu zdrowia Sebastiana Walukiewicza

24.05.2019 10:44

Sebastian Walukiewicz miał być liderem polskiej kadry na mistrzostwach świata U20, a przynajmniej w pierwszym meczu całkowicie zawiódł. Po jego błędzie padł pierwszy gol dla Kolumbii, a spotkanie zakończył przedwcześnie na noszach. Znamy już wstępne wyniki badań stopera Pogoni Szczecin.

Sebastian Walukiewicz fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews
Zagłosuj

Czy reprezentacja Polski U20 wyjdzie z grupy na MŚ?

W 23. minucie Walukiewicz podał piłkę do... Ivana Angulo, a kolumbijski napastnik skorzystał z tego prezentu wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. W końcówce wynik na 2:0 ustalił Luis Sandoval.

Stoper, który od 1 lipca będzie piłkarzem włoskiego Cagliari, wcześniej zderzył się z przeciwnikiem i doznał urazu głowy. Mimo to kontynuował grę, ale w drugiej połowie na noszach musiał opuścić plac gry.

- Miał zawroty głowy. Kolejny kontakt z przeciwnikiem w drugiej połowie spowodował, że nie mógł kontynuować gry - wyjaśnił trener Jacek Magiera.

MŚ U20: Co z Walukiewiczem?

Walukiewicz prosto z boiska pojechał do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Wiadomości ws. jego stanu zdrowia są pozytywne, o czym poinformował rzecznik kadry Michał Zachodny.

"Sebastian Walukiewicz w szpitalu miał wykonane badania (m.in . tomografii), na ich podstawie nie stwierdzono żadnych odchyleń. Jest z nami w hotelu, pod obserwacją lekarską, a jeśli nie pojawią się niepokojące objawy, to w sobotę decyzja o tym, czy gra dalej - napisał na Twitterze.

Następny mecz reprezentacja Polski U20 rozegra w niedzielę o godz. 20:30 przeciwko Tahiti, które na inaugurację uległo Senegalowi 3:0. Dla obu ekip to mecz o być albo nie być w turnieju.

Mecz Polska - Tahiti U20 na żywo na sport.radiozet.pl.