Zamknij

MŚ U20: Co musi się stać, aby Polska wyszła z grupy? [ANALIZA]

Andreas Nicolaides
27.05.2019 11:14
Polska U20
fot. PAP/EPA

Polska na MŚ U20 za cel minimum postawiła sobie wyjście z grupy. Co musi się stać, aby biało-czerwoni zagrali w fazie pucharowej? Wariantów jest kilka. Na szczęście Polacy mają wszystko we własnych rękach. Ostatni mecz fazy grupowej MŚ U20 Polska - Senegal odbędzie się 29 maja. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

Reprezentacja Polski U20 po dwóch meczach fazy grupowej MŚ U20 ma na koncie trzy punkty. W meczu otwarcia kadra Jacka Magiery przegrała z Kolumbią 0:2, ale w kolejnym spotkaniu rozgromiła Tahiti 5:0. W tabeli zajmuje drugie miejsce z niezłym bilansem bramkowym (+3). Liderem jest Senegal, który ma sześć punktów i praktycznie pewny awans do fazy pucharowej.

MŚ U20: Kto awansuje do 1/8 finału?

Udział w MŚ U20 biorą 24 drużyny. Aż 16 awansuje do fazy pucharowej. Grę w 1/8 finału zapewnią sobie dwie najlepsze drużyny z każdej z grup oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc.

MŚ U20: TABELA "polskiej" grupy mistrzostw świata do lat 20

Co musi się stać, aby Polska U20 wyszła z grupy? Pewny awans do fazy pucharowej da jej zwycięstwo w meczu z Senegalem, nawet jeśli Kolumbia pokona Tahiti. Wtedy Polska, Senegal i Kolumbia będą miały na koncie po 6 punktów. Taki wynik, nawet w przypadku zajęcia przez biało-czerwonych trzeciej pozycji w grupie, pozwoli im znaleźć się w grupie czterech z sześciu najlepszych zespołów z trzecich miejsc.

Awans reprezentacji Polski U20 powinien zapewnić też remis. Wtedy skończą rywalizację w grupie z czterema punktami na koncie i bilansem bramkowym +3. Trudno przypuszczać, aby aż cztery zespoły z trzecich miejsc w  pozostałych grupach miały na koncie więcej punktów lub tyle samo i lepszy bilans.

Polska - Senegal: transmisja. Gdzie i o której oglądać mecz U20 w TV? [ONLINE, TV, TRANSMISJA]

MŚ U20: Sytuacja w grupie Polski. Co mu się stać, by Polska awansowała?

Jeśli Polska U20 przegra z Senegalem, ważne będą rozmiary porażki. Przy przegranej różnicą jednego lub dwóch goli biało-czerwoni będą mieć trzy punkty, ale wciąż dodatni bilans bramkowy. Z takim rezultatem awans będzie możliwy, ale wtedy trzeba będzie bacznie przyglądać się pozostałym grupom. Zdecydują bramki.

Mecz Polska - Senegal U 20 na żywo na sport.radiozet.pl. Początek w środę, 29 maja, o godz. 20.30.

RadioZET.pl/AN