MŚ U-20: Korea Południowa drugim finalistą

11.06.2019 22:28

Korea Południowa pokonała Ekwador w drugim półfinale mistrzostw świata do lat 20 rozgrywanych w Polsce. W wielkim finale MŚ U-20 Koreańczycy zmierzą się z Ukrainą, która we wcześniejszym meczu 1/2 finału pokonała reprezentację Włoch 1:0.

MŚ U-20 fot. PAP

Ukraińcy w finale zagrają po raz pierwszy, zresztą nigdy wcześniej nie znaleźli się nawet w najlepszej czwórce. Zwycięską bramkę uzyskał w 65. minucie Serhij Buleca. Kwadrans później czerwoną kartką ukarany został Denys Popow i Włosi grali w przewadze.

W doliczonym czasie Gianluca Scamacca umieścił piłkę w siatce przeciwnika, ale po wideoweryfikacji arbiter dopatrzył się faulu włoskiego napastnika.

Z kolei w Lublinie od pierwszych minut to Ekwadorczycy sprawiali lepsze wrażenie, ale to rywale strzelili gola. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Choi Jun. Drużyna z Ameryki Południowej miała sporo okazji do wyrównania, a najlepszą w doliczonym czasie drugiej połowy, kiedy po strzale głową Leonardo Campany kapitalną interwencją popisał się bramkarz Lee Gwanyeon.

W piątek Włochy i Ekwador powalczą o trzecie miejsce w Gdyni, natomiast mecz o triumf w imprezie pomiędzy Ukrainą i Koreą Płd. zaplanowano na sobotę na stadionie Widzewa w Łodzi.

MŚ U-20: Kiedy finał? O której godzinie?