Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polska zorganizuje kolejną wielką imprezę piłkarską!

16.03.2018 20:31
sport

Polska zorganizuje młodzieżowe mistrzostwa świata w piłce nożnej do lat 19. Turniej odbędzie się w 2019 roku. To kolejna wielka piłkarska impreza, która odbędzie się w ostatnich latach w naszym kraju.

Stadion Narodowy fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- To dowód wielkiego zaufania, jakim obdarzyła nas największa organizacja futbolu na świecie. Jesteśmy dla całej społeczności piłkarskiej na naszym globie wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Po zorganizowanych przez nas finałach UEFA Euro 2012, UEFA EURO U21 Polska 2017, finale Ligi Europy w 2015 roku czas na kolejny sprawdzian, któremu jako federacja i kraj podołamy. Tym bardziej, że finały te od będą się w roku stulecia powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej – powiedział Zbigniew Boniek, cytowany przez portal Łączy Nas Piłka.

MŚ U-20 to - jak podkreślił Boniek - kolejna wielka impreza piłkarska, która w ostatnich latach odbędzie się w Polsce. Przypomnijmy, że w 2012 roku w naszym kraju odbyły się mistrzostwa Europy, w 2015 w Warszawie rozegrano finał Ligi Europy, a w 2017 roku zorganizowaliśmy mistrzostwa Europy do lat 23. - A to jeszcze nie koniec - zapewnia sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 odbędą się w Polsce w 2019 roku. Więcej informacji na temat turnieju poznamy w poniedziałek, na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

RadioZET.pl/AN

Jeansy damskie - jakie wybrać?

Oceń