Polska zorganizuje kolejną wielką imprezę piłkarską!

Andreas Nicolaides
16.03.2018 20:31
Stadion Narodowy
fot. PAP/EPA

Polska zorganizuje młodzieżowe mistrzostwa świata w piłce nożnej do lat 19. Turniej odbędzie się w 2019 roku. To kolejna wielka piłkarska impreza, która odbędzie się w ostatnich latach w naszym kraju.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- To dowód wielkiego zaufania, jakim obdarzyła nas największa organizacja futbolu na świecie. Jesteśmy dla całej społeczności piłkarskiej na naszym globie wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Po zorganizowanych przez nas finałach UEFA Euro 2012, UEFA EURO U21 Polska 2017, finale Ligi Europy w 2015 roku czas na kolejny sprawdzian, któremu jako federacja i kraj podołamy. Tym bardziej, że finały te od będą się w roku stulecia powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej – powiedział Zbigniew Boniek, cytowany przez portal Łączy Nas Piłka.

MŚ U-20 to - jak podkreślił Boniek - kolejna wielka impreza piłkarska, która w ostatnich latach odbędzie się w Polsce. Przypomnijmy, że w 2012 roku w naszym kraju odbyły się mistrzostwa Europy, w 2015 w Warszawie rozegrano finał Ligi Europy, a w 2017 roku zorganizowaliśmy mistrzostwa Europy do lat 23. - A to jeszcze nie koniec - zapewnia sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 odbędą się w Polsce w 2019 roku. Więcej informacji na temat turnieju poznamy w poniedziałek, na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

RadioZET.pl/AN

Jeansy damskie - jakie wybrać?