Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

MŚ 2026 bez gwiazd? Rummenigge grozi bojkotem mundialu

25.01.2017 13:43
sport

Szef Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA) Karl-Heinz Rummenigge zagroził, że kluby z najpotężniejszych lig na Starym Kontynencie mogą nie puścić swoich piłkarzy na mistrzostwa świata w 2026 roku.

Karl-Heinz Rummenigge fot. pixathlon / M.I.S/REPORTER/EastNews
Zagłosuj

Czy rozszerzenie mundialu do 48 drużyn to dobry pomysł?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kilkanaście dni temu FIFA podjęła decyzję o rozszerzeniu mistrzostw świata z 32 do 48 drużyn. Forsowane przez prezydenta federacji Gianniego Infantino zmiany nie podobają się wielu klubom, a to może doprowadzić do bojkotu turnieju.

- Wielkie kluby i wielkie ligi mogą w końcu zapytać: czy naprawdę potrzebujemy FIFA i jej dziwnych decyzji, które są tylko ciężarem dla futbolu? Dopiero wtedy przekonamy się, czy współpraca z FIFA przy powiększonym mundialu będzie w ogóle możliwa - przekonywał działacz Bayernu Monachium.

Niemiec uważa, że zwiększenie liczby uczestników mistrzostw świata obniży rangę turnieju, a decyzja została podjęta lekkomyślnie i bez porozumienia z klubami.

- Zgadzam się z szefem Bundesligi Christianem Seifertem, że takie działanie skończy się rewolucją - przyznał Rummenigge.

Szef ECA przypomniał również, że porozumienie Stowarzyszenia z FIFA obowiązuje tylko do 2022 roku. Na jego mocy wszystkie europejskie drużyny zobligowane są do zwolnienia swoich graczy na największe imprezy w zamian za rekompensaty finansowe.

- Nie jest postanowione, co dalej. Zobaczymy, czy znajdzie się sposób, by dalej współpracować - ostrzegł Rummenigge.

RadioZET.pl/sport.pl/KS

Oceń