Zamknij

MŚ 2026 bez gwiazd? Rummenigge grozi bojkotem mundialu

Krzysztof Sobczak
25.01.2017 13:43
Karl-Heinz Rummenigge
fot. pixathlon / M.I.S/REPORTER/EastNews

Szef Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA) Karl-Heinz Rummenigge zagroził, że kluby z najpotężniejszych lig na Starym Kontynencie mogą nie puścić swoich piłkarzy na mistrzostwa świata w 2026 roku.

Zagłosuj

Czy rozszerzenie mundialu do 48 drużyn to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kilkanaście dni temu FIFA podjęła decyzję o rozszerzeniu mistrzostw świata z 32 do 48 drużyn. Forsowane przez prezydenta federacji Gianniego Infantino zmiany nie podobają się wielu klubom, a to może doprowadzić do bojkotu turnieju.

Zobacz także

- Wielkie kluby i wielkie ligi mogą w końcu zapytać: czy naprawdę potrzebujemy FIFA i jej dziwnych decyzji, które są tylko ciężarem dla futbolu? Dopiero wtedy przekonamy się, czy współpraca z FIFA przy powiększonym mundialu będzie w ogóle możliwa - przekonywał działacz Bayernu Monachium.

Niemiec uważa, że zwiększenie liczby uczestników mistrzostw świata obniży rangę turnieju, a decyzja została podjęta lekkomyślnie i bez porozumienia z klubami.

- Zgadzam się z szefem Bundesligi Christianem Seifertem, że takie działanie skończy się rewolucją - przyznał Rummenigge.

Szef ECA przypomniał również, że porozumienie Stowarzyszenia z FIFA obowiązuje tylko do 2022 roku. Na jego mocy wszystkie europejskie drużyny zobligowane są do zwolnienia swoich graczy na największe imprezy w zamian za rekompensaty finansowe.

- Nie jest postanowione, co dalej. Zobaczymy, czy znajdzie się sposób, by dalej współpracować - ostrzegł Rummenigge.

RadioZET.pl/sport.pl/KS