Zamknij

Trener Meksyku pokazuje karty. Martino powołał skład na mecze kadry

18.09.2022 13:08
Znamy skład reprezentacji Meksyku. Gerard Martino powołał zawodników do kadry
fot. AP/Associated Press/East News

Gerard "Tata" Martino, trener reprezentacji Meksyku podał nazwiska 31 piłkarzy powołanych na zgrupowanie w USA. Grupowy rywal Polski w katarskim mundialu 25 września zagra z Peru, a dwa dni później zmierzy się z Kolumbią.

Meksyk we wrześniu rozegrają dwa towarzyskie spotkania w Kalifornii z zespołami z Ameryki Płd., które nie zdołały zakwalifikować się do finałów mistrzostw świata. W pierwszym teście zmierzą się 25 września na stadionie Rose Bowl w Pasadenie z Peru. Dwa dni później na Levi’s Stadium w Santa Clara zagrają z Kolumbią.

Federacja meksykańska podała, że ma już zakontraktowane dwa inne kontrolne mecze, które zaplanowano w Hiszpanii. 9 listopada Meksyk zagra z Irakiem, a 16 listopada ze Szwecją.

W kadrze znalazło się m.in. dziesięciu zawodników, którzy grają w europejskich klubach. Dwójka napastników jest dobrze znana polskim piłkarzom, którzy w tym sezonie z Meksykanami reprezentują te same barwy klubowe. Santiago Tomas Gimenez jest kolegą Sebastiana Szymańskiego w Feyenoordzie Rotterdam, a Hirving Rodrigo Lozano w SSC Napoli gra z Piotrem Zielińskim. W kadrze brakuje za to Javiera Hernandeza "Chicharito", który nie był powoływany do kadry od dłuższego czasu.

Kadra Meksyku na zgrupowanie w USA

  • Bramkarze: Guillermo Ochoa, Alfredo Talavera, Rodolfo Cota
  • Obrońcy: Jorge Sanchez, Edson Alvarez, Nestor Araujo, Carlos Rodriguez, Gerardo Arteaga, Kevin Alvarez, Jesus Gallardo, Cesar Montes, Hector Moreno, Jesus Angulo, Johan Vasquez
  • Pomocnicy: Orbelin Pineda, Uriel Antuna, Alexis Vega, Roberto Alvarado, Fernando Beltran, Hector Herrera, Erick Gutierrez, Luis Chavez, Erick Sanchez, Luis Romo, Andres Guardado, Diego Lainez
  • Napastnicy: Henry Martin, Santiago Gimenez, Hirving Lozano, Rogelio Funes Mori, Raul Jimenez

Meksyk to pierwszy rywal biało-czerwonych na mundialu w Katarze. Mecz tych drużyn zaplanowano na 22 listopada. W kolejnych grupowych spotkaniach zespół Gerardo Martino zagra z Argentyną (26 listopada) i Arabią Saudyjską (30 listopada).

RadioZET.pl/PAP/BRazil Sun