Zamknij

Nerwowo wśród kadrowiczów. Większość jest zaniepokojona tym, co robi PZPN

20.01.2022 15:54
Reprezentacja Polski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Po środowym zebraniu zarządu PZPN wszyscy oczekiwali, że usłyszymy, kto poprowadzi reprezentację Polski w nadchodzących barażach. Tak się jednak nie stało. Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty, całe zamieszanie nie służy kadrowiczom.

W środę 19 stycznia doszło do spotkania zarządu PZPN. Cezary Kulesza wraz ze swoimi wspólnikami omawiał kilka istotnych kwestii, jednak dalej nie dostaliśmy komunikatu, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Sytuacja może o tyle dziwić, że wcześniej prezes polskiego związku kilka razy podkreślał, że do 19 stycznia usłyszymy, kto zostanie nowym szkoleniowcem.

Niestety nic takiego nie nastąpiło. W mediach społecznościowych został opublikowany tylko krótki komunikat, w którym czytamy, że rozmowy z potencjalnymi kandydatami są w dalszym ciągu prowadzone. Całe zamieszanie martwi nie tylko dziennikarzy i kibiców biało-czerwonych, ale również samych piłkarzy.

Piłkarze zaniepokojeni, tym co robi PZPN

Jak podał portal WP Sportowe Fakty, kadrowicze są zaniepokojeni zaistniałą sytuacją. Wielu z nich jest zdziwionych, że wybór selekcjonera jeszcze nie nastąpił, tym bardziej że do marcowych baraży zostało bardzo mało czasu. Obecna sytuacja coraz mocniej ich dezorientuje, niektórzy reprezentanci dopytują też dziennikarzy, czy ci wiedzą, co się dzieje.

Nie pomaga również fakt, że Adam Nawała kontaktował się już z niektórymi reprezentantami, co dało jasny sygnał reprezentantom, że to właśnie z nim na ławce trenerskiej Polacy rozegrają baraże. Tymczasem decyzja nie została jeszcze podjęta, a piłkarze odczuwają niepokój. 

Przypomnijmy: Polska rozegra barażowe spotkanie z Rosją 26 marca. W przypadku dalszego awansu biało-czerwoni zmierzą się z wygranym z pary Czechy - Szwecja.

RadioZET.pl/ WP Sportowe Fakty