Zamknij

Kolejny trener chce poprowadzić Polskę. To były selekcjoner Chorwacji

03.01.2022 16:14
Ante Cacić
fot. AFP/EAST NEWS

Kolejni kandydaci zgłaszają chęć objęcia reprezentacji Polski. Jak podaje portal Sport.pl, swoją gotowość do poprowadzenia Polski zgłosił były trener Chorwacji.

Pula zagranicznych trenerów, którzy chcą poprowadzić reprezentację Polski zwiększa się. Jak podaje portal Sport.pl, chętnym do objęcia kadry Polski jest Ante Cacić, były selekcjoner Chorwacji.

Według najnowszych informacji Chorwat jest gotowy związać się z PZPN-em 2,5-letnią umową. Swoją kadencję miałby zakończyć po mistrzostwach Europy w Niemczech w 2026 roku. Jest w stanie poprowadzić biało-czerwonych od zaraz, a nasz zespół traktuje jako "pracę idealną" oraz "trudne, ekscytujące wyzwanie".

Były trener Chorwacji chce objąć kadrę Polski

Chorwat był trenerem "Ognistych" przez trzy lata. Za jego kadencji Chorwacja sprawiła niespodziankę podczas Euro 2016 i dotarła do 1/8 finału, gdzie przegrała z późniejszymi mistrzami europy - Portugalią. Bilans 68-latka w reprezentacji to 15 zwycięstw, cztery remisy oraz sześć porażek na 25 rozegranych meczów.

Były trener m.in. Dinamo Zagrzeb, był już wcześniej oferowany polskiemu związkowi rok temu po zwolnieniu Jerzego Brzęczka. Wówczas Zbigniew Boniek zdecydował się na kandydaturę Paulo Sousy. Usługami chorwackiego szkoleniowca zainteresowany jest również jeden z arabskich klubów.

RadioZET.pl/Sport.pl