Zamknij

Wszystko jasne. Fabio Cannavaro podjął decyzję ws. swojej przyszłości

11.01.2022 14:50
Fabio Cannavaro
fot. JB Autissier via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Fabio Cannavaro, który kilka dni temu pojawił się w Warszawie, by podjąć rozmowy z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezarym Kuleszą, ws. objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski, podjął decyzją odnośnie swojej przyszłości. Jak poinformowały WP Sportowe Fakty, jeszcze dziś w tej sprawie pojawi się oficjalne oświadczenie byłego znakomitego włoskiego piłkarza.

Fabio Cannavaro pojawił się w Warszawie w sobotę, gdzie przez niemal dwie godziny rozmawiał z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarym Kuleszą ws. objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski.

Jak dowiedział się jednak Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty, jeszcze dziś Cannavaro wyda specjalne oświadczenie, w którym poinformuje, że nie zostanie trenerem biało-czerwonych.

Wszystko jasne. Fabio Cannavaro podjął decyzję ws. swojej przyszłości

Skąd w ogóle taki pomysł byłego znakomitego włoskiego obrońcy? Szkoleniowiec chce przede wszystkim gorąco podziękować polskiej federacji za szansę i organizację spotkania, które, jak twierdzi, miało zostać przeprowadzone na najwyższym możliwym poziomie. Ma również wyjaśnić, że chociaż PZPN jasno określił oczekiwania wobec niego, uważa, że nie jest to dla niego najlepszy czas, aby podejmować taką pracę.

Cannavaro ma również życzyć Polsce, polskiemu związkowi i kibicom powodzenia oraz zaznaczyć, że ma nadzieję, iż może jeszcze kiedyś piłkarski szlak zaprowadzi go do naszej reprezentacji. Tak ma wyglądać narracja byłego defensora, która została już zresztą podchwycona przez włoską prasę.

W PZPN-ie z kolei od początku podkreślano, że żadna propozycja zdobywcy Złotej Piłki z 2006 roku nie została złożona. Już na starcie sobotnie spotkanie miało być przede wszystkim wizytą czysto zapoznawczą. Według Koźmińskiego w kuluarach "można usłyszeć", że Włoch zaprezentował się przed Kuleszą "całkiem dobrze, ale to w zasadzie tyle", a faworytem do objęcia reprezentacji Polski wciąż pozostaje rodzimy kandydat - Adam Nawałka.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty