Wpis Anity Włodarczyk to hit internetu. "Szkoda, że nie ma mnie na murawie"

13.10.2021 09:25
Anita Włodarczyk

Anita Włodarczyk zabrała głos w sprawie zachowania albańskich kibiców w meczu z Polską. - Szkoda, że nie ma mnie na murawie w Tiranie, byłoby bombardowanie młotami - napisała trzykrotna mistrzyni olimpijska.

Włodarczyk w ten sposób odniosła się do sytuacji z 78. minuty, gdy po golu zdobytym przez Karola Świderskiego kibice gospodarzy zaczęli rzucać w reprezentantów Polski butelkami i innymi przedmiotami. Sytuacja była na tyle poważna, że sędzia Celement Turpin przerwał spotkanie i nakazał zawodnikom zejście do szatni.

- Szkoda, że nie ma mnie na murawie w Tiranie, byłoby bombardowanie młotami w stronę albańskich kibiców za beznadziejne zachowanie - napisała polska lekkoatletka.

Eliminacje MŚ 2022: Reprezentacja Polski blisko baraży

Na szczęście sytuację na trybunach udało się opanować i po kilkunastu minutach mecz został wznowiony. Reprezentacja Polski ostatecznie wygrała 1:0 i awansowała na drugie miejsce w tabeli swojej grupy eliminacji MŚ 2022, dające możliwość gry w barażach o awans na mundial.

Do końca eliminacji pozostały tylko dwie kolejki. W nich kadra Paulo Sousy grać będzie z Andorą i Węgrami.