Węgry - Polska: Wejście smoka Kamila Jóźwiaka. Dwa gole Polaków w 60 sekund

25.03.2021 22:20
Kamil Jóźwiak

Węgry - Polska: Reprezentacja Polski zremisowała na wyjeździe z Węgrami 3:3 w pierwszym meczu eliminacyjnym mistrzostw świata 2022 w Katarze. Chociaż Polacy przegrywali już 0:2, to w ciągu 60 sekund udało im się odrobić straty po golach wprowadzonych chwilę wcześniej przez Paulo Sousę Krzysztofa Piątka i Kamila Jóżwiaka. Zobacz WIDEO ich bramek!

• Reprezentacja Polski zremisowała na wyjeździe z Węgrami 3:3 w pierwszym meczu eliminacyjnym mistrzostw świata 2022 w Katarze
  • Chociaż do 53. minuty biało-czerwoni przegrywali 0:2, to od 60. do 61. minuty zdołali wyrównać, a pięknymi trafieniami popisali się zmiennicy - Krzysztof Piątek i Kamil Jóźwiak

Węgry - Polska: Po golu w 6. minucie Rolanda Sallaia Węgrzy uderzyli ponownie i tym razem w 53. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Adam Szalai. Gdy wszystko wskazywało na to, że Paulo Sousa będzie mógł spisać swój debiut na straty, Portugalczyk zdecydował się na odważne zmiany i wprowadził do gry w 59. minucie m.in. Krzysztofa Piątka za Jakuba Modera oraz Kamila Jóźwiaka za Sebastiana Szymańskiego.

Węgry - Polska: Zobacz WIDEO goli Krzysztofa Piątka i Kamila Jóźwiaka

Zmiany Sousy okazały się trafione w "dziesiątkę", bowiem już minutę po wejściu na boisko Jóźwiak zacentrował w pole karne do Grzegorza Krychowiaka, ten nieczysto trafił w piłkę, ale futbolówka trafiła pod nogi innego zmiennika - Piątka. Napastnik Herthy tej sytuacji nie zmarnował i strzałem z pola karnego, z półwoleja, pokonał Petera Gulacsiego.

Bramka na 2:2 padła zaledwie kilkadziesiąt sekund później. Piękną asystą do Jóźwiaka popisał się tym razem Piotr Zieliński, a skrzydłowy Derby County zdobył pięknego gola po płaskim strzale w długi róg.

WĘGRY - POLSKA: ZOBACZ WIDEO GOLI KRZYSZTOFA PIĄTKA I KAMILA JÓŹWIAKA

Ostatecznie reprezentacja Polski zremisowała na wyjeździe z Węgrami 3:3 w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw świata 2022 w Katarze. Bramkę dla gospodarzy zdobył wpierw Willi Orban, a następnie wyrównał i wynik ustalił Robert Lewandowski.