Zamknij

Węgry - Polska: Poważna kontuzja Willego Orbana. Lider Węgrów złamał nadgarstek

04.03.2021 13:10
Willi Orban
fot. ATTILA KISBENEDEK/AFP/East News

Willi Orban, lider defensywy reprezentacji Węgier, doznał poważnej kontuzji w ćwierćfinałowym meczu RB Lipsk z VfL Wolfsburg w Pucharze Niemiec. Jak poinformowała telewizja ARD, 28-letni defensor złamał nadgarstek i nie zagra w najbliższym meczu Węgrów z Polską w eliminacjach do mistrzostw świata 2022 w Katarze.

  • Willi Orban kontuzjowany
  • Lider defensywy reprezentacji Węgier złamał nadgarstek w wygranym przez RB Lipsk 2:0 ćwierćfinałowym meczu Pucharu Niemiec z VfL Wolfsburg
  • Oznacza to, że 28-letni obrońca nie zagra w spotkaniu Węgry - Polska rozgrywanym w ramach eliminacji do MŚ 2022 w Katarze

Willi Orban, obrońca RB Lipsk, prawdopodobnie złamał nadgarstek w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Niemiec z VfL Wolfsburg (2:0). 28-letni piłkarz jest ważnym ogniwem reprezentacji Węgier, z którą Polska zagra 25 marca w ramach eliminacji mistrzostw świata 2022.

Na razie kontuzja nie jest potwierdzona, ale jak podają niemieckie media, w tym telewizja ARD, wszystko wskazuje na złamanie.

Węgry - Polska: Willi Orban kontuzjowany. Poważny uraz lidera Węgrów

Orban w środę został zmieniony w przerwie. Narzekał na ból nadgarstka.

- Wygląda na to, że jest złamany - powiedział po meczu trener RB Lipsk, Julian Nagelsmann.

Piłkarz ma przejść dodatkowe badania, które określą, jak długo potrwa jego przerwa w grze.

Mecz Węgry - Polska będzie pierwszym dla tych zespołów w ramach eliminacji mistrzostw świata. Zaplanowany jest na 25 marca w Budapeszcie. Będzie to też pierwsze spotkanie o punkty Paulo Sousy jako trenera reprezentacji biało-czerwonych.

RadioZET.pl/PAP