Zamknij

Uraz Piotra Zielińskiego. Lekarz kadry ostrożny w przewidywaniach

23.08.2021 17:59
Nowe informacje o urazie Piotra Zielińskiego
fot. Insidefoto/Sipa USA/East News

Piotr Zieliński może nie zagrać we wrześniowych meczach reprezentacji Polski z Albanią (2.09), San Marino (5.09) i z Anglią (8.09) w eliminacjach MŚ 2022. Pomocnik Napoli nabawił się kontuzji uda w spotkaniu 1. kolejki Serie A. Nowe informacje o stanie zdrowia zawodnika przekazał lekarz kadry Jacek Jaroszewski.

  • Piotr Zieliński nabawił się kontuzji uda w meczu 1. kolejki Serie A Napoli - Venezia
  • Polak został zmieniony w 35. minucie
  • Wszystko wskazuje na to, że uraz wykluczy go z gry w meczach eliminacji MŚ 2022 z Albanią, San Marino i Anglią

Piotr Zieliński mecz Napoli - Venezia w 1. kolejce Serie A w sezonie 2021/2022 rozpoczął w wyjściowym składzie i był wyróżniającą się postacią. Niestety w 35. minucie Polak zderzył się ze stoperem beniaminka Mattią Caldarą i choć próbował jeszcze kontynuować grę, po kilku minutach musiał poprosić o zmianę. Zastąpił go Eljif Elmas, późniejszy autor gola na 2:0.

Po spotkaniu klub z południa Italii poinformował, że "Zielu" doznał stłuczenia mięśnia uda i nie będzie mógł grać przez dwa-trzy tygodnie. To komplikuje sprawy nie tylko Luciano Spallettiemu, nowemu opiekunowi "Azzurrich", ale także Paulo Sousie. Za dwa tygodnie reprezentacja Polski rozegra być może kluczowe mecze w kontekście awansu na MŚ 2022. Wszystko wskazuje na to, że Portugalczyk nie będzie mógł liczyć na gracza Napoli.

Jacek Jaroszewski o kontuzji Piotra Zielińskiego

Optymistą nie jest też lekarz kadry Jacek Jaroszewski, który przekazał nowe informacje na temat stanu zdrowia Zielińskiego.

"Rozmawiałem z Piotrkiem. Chodzi dokładnie o uraz mięśnia czworogłowego. Obawiano się o kolano, ale wszystko wskazuje na to, że z nim na szczęście jest w porządku. Wczoraj Zieliński nie mógł jednak stanąć na kontuzjowaną nogę. Uraz jest bardzo bolesny, zrobił się duży krwiak od stłuczenia. Rokowania są trudne. Tak naprawdę najbliższe godziny będą kluczowe, zobaczymy, jak się uraz goi. Niemniej jednak występ zawodnika we wrześniowych meczach reprezentacji Polski jest zagrożony. We wtorek Zieliński przejdzie obrazowe badania. Być może one powiedzą więcej" - napisano w komunikacie PZPN.

Po trzech kolejkach eliminacji MŚ 2022 biało-czerwoni mają na koncie cztery punkty i zajmuję 4. miejsce w grupie. Przed nami jest m.in. Albania.

RadioZET.pl/laczynaspilka.pl