Zamknij

Trzy wielkie nazwiska skreślone. Oni już na pewno nie obejmą polskiej kadry

11.01.2022 10:27
Andrij Szewczenko
fot. ISABELLA BONOTTO/AFP/East News

W niezliczonej ilości nazwisk na nowego trenera reprezentacji Polski można się już pogubić. Jak podał jednak Mateusz Skwierawski z WP SportoweFakty, trzech światowych trenerów zostało odrzuconych przez PZPN.

W polskich media dalej żywiołowo omawiany jest temat nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Zdawać by się mogło, że lista potencjalnych trenerów przekroczyła już ponad 20 nazwisk. Z informacji Mateusza Skwierawskiego, dziennikarza WP SportoweFakty, wynika, że PZPN zaczął powoli uszczuplać tę listę, odrzucając po kolei niektóre kandydatury.

Pierwszą z nich był Andrij Szewczenko. Były znakomity napastnik m.in. Milanu pracuje od niedawna w Genui, jednak nie przeszkodziło to, by pojawił się w spekulacjach dotyczących nowego trenera biało-czerwonych. Ukrainiec zarabia na Półwyspie Apenińskim około 2 milinów euro i właśnie to było powodem, dla którego Cezary Kulesza z miejsca odrzucił jego propozycję. Mówi się nawet, że pogłoski o zatrudnieniu "Szewy" zostały odebrane w PZPN jako "mocno abstrakcyjne" spekulacje.

Trzy duże nazwiska odrzucone przez PZPN

Powody finansowe wykluczają również angaż Slavena Bilicia. Chorwacki trener pozostaje bezrobotny, po tym jak rozwiązał swoją umowę z chińskim Beijing Guoan. Jego kandydatura nie wydawała się - w odróżnieniu od Szewczenki - tak abstrakcyjna. Sam zainteresowany w programie na Canal+ prowadzonym przez Tomasza Ćwiąkałę mówił, że mógłby rozważyć taką opcję. Były szkoleniowiec m.in. West Hamu może i wykazywał chęci, jednak jego wymagania finansowe, znacznie wyższe niż Ukraińca, sprawiły, że nie był on osiągalny dla PZPN-u.Chorwat najprawdopodobniej obejmie tureckie Fenerbahce, o czym zdążył już zawiadomić w mediach. - Znam siebie i wiem, jakbym zareagował, gdyby odezwał się taki klub jak Fenerbahce. Trudno odmówić! - stwierdził Bilić.

Ostatnim nazwiskiem, które nie jest rozpatrywane w kontekście ewentualnej pracy z polską kadrą to Andre Villas-Boas. Portugalski szkoleniowiec, który w przeszłości prowadził np. Chelsea, również stawia zbyt wygórowane jak na realia polskiego związku wymagania finansowe.

RadioZET.pl/WP SportoweFakty