Tak Borek i Węgrzyn cieszyli się z gola Świderskiego. Co za emocje

13.10.2021 19:14
Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn

Reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe Albanię 1:0 w meczu ósmej kolejki eliminacji mistrzostw świata 2022, a gola na wagę zwycięstwa zdobył dla biało-czerwonych Karol Świderski. Do sieci trafiło właśnie nagranie, jak komentatorzy Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn cieszyli się z trafienia Polaka oraz jak zareagowali na to, co stało się później.

1. Tak Borek i Węgrzyn cieszyli się z gola Świderskiego. Co za emocje
  2. Kiedy kolejne mecze Polaków w el. MŚ 2022? Z kim gramy?

Dzięki zwycięstwie 1:0 w Tiranie z Albanią reprezentacja Polski może już powoli zacząć myśleć o marcowych barażach, których stawką będzie awans na mistrzostwa świata 2022.

Zasługą tego jest m.in. jedyny strzelec gola w spotkaniu z Albańczykami, Karol Świderski. Napastnik PAOK-u zdobył bramkę w 77. minucie pojedynku po świetnym dośrodkowaniu Mateusza Klicha i tym samym wywołał euforię w wielu polskich domach.

W szał radości wpadli także komentatorzy Telewizji Polskiej - Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn. Obaj po trafieniu Świderskiego aż podskoczyli ze szczęścia, co można zobaczyć w materiale udostępnionym na Twitterze przez TVP Sport.

Na poniższym nagraniu widać jednak również, jak spikerom szybko rzedną miny, gdy w stronę piłkarzy biało-czerwonych zaczęły lecieć z trybun różne przedmioty.

Po tych incydentach arbiter główny spotkania najpierw przerwał, a potem zawiesił mecz. Gdy sytuacja na stadionie została względnie opanowana, zawodnicy obu reprezentacji ponownie wybiegli na boisko i dokończyli pojedynek. Na nasze szczęście wynik już się nie zmienił.

Kiedy kolejne mecze Polaków w el. MŚ 2022? Z kim gramy?

Kolejne mecze w ramach el. MŚ 2022 Polacy zagrają już za niecały miesiąc. W piątek 12 listopada biało-czerwoni podejmą na wyjeździe Andorę, zaś trzy dni później, w poniedziałek, zmierzą się u siebie z Węgrami.