Zamknij

Szokujące doniesienia "PS". Kulesza woli od Nawałki innego polskiego trenera

24.01.2022 12:20
Adam Nawałka
fot. Foto Olimpik/REPORTER/East News

"Przegląd Sportowy" przekazał w poniedziałek rano sensacyjne informacje na temat wyboru selekcjonera reprezentacji Polski. Zdaniem dziennika, Adam Nawałka nie jest faworytem prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarego Kuleszy nawet spośród polskich trenerów. Jest nim natomiast... szkoleniowiec Górnika Zabrze.

Cezary Kulesza jeszcze nie tak dawno, bowiem w minioną sobotę, poinformował w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty, że nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski ogłosi 31 stycznia na konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie. - Proszę kibiców i media o jeszcze chwilę cierpliwości, choć wiem, jakie olbrzymie emocje wzbudza ten temat. Prowadzimy ostatnie negocjacje, jest ścisłe grono kandydatów - wyjawił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Mimo to w polskich mediach wciąż aż huczy od plotek na temat tego, kto jest faworytem do objęcia tej posady. Jako tych czołowych wymienia się przede wszystkim Andrija Szewczenkę oraz Adama Nawałkę.

Szokujące doniesienia "PS". Kulesza woli od Nawałki innego polskiego trenera

Jak doniósł jednak w poniedziałek "Przegląd Sportowy", Nawałka nie może cieszyć się u Kuleszy największym zaufaniem nawet wśród polskich trenerów. Dziennik wskazał, że takowym może pochwalić się natomiast... szkoleniowiec Górnika Zabrze Jan Urban.

Prezes PZPN-u poleciał w sobotę do Turcji, by spotkać się z sędziami, którzy przebywają tam obecnie na zgrupowaniu przed rozpoczynającą się lada moment rundą wiosenną w PKO BP Ekstraklasie, ale, jak podkreśla gazeta, głównym celem wyjazdu Kuleszy jest spotkanie z Urbanem, który z kolei przebywa tam na urlopie.

Jan Urban nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Doświadczony trener stawia warunki

Z informacji "PS" wynika, że prezes PZPN-u kontaktował się już wcześniej z Urbanem na temat pracy w polskiej kadrze. Doświadczony trener miał podkreślić wówczas, że nie jest zainteresowany krótkoterminową pracą na tym stanowisku, lecz jest chętny na dłuższą współpracę, do końca eliminacji na Euro 2024.

Problematycznym w zakontraktowaniu Urbana w roli selekcjonera biało-czerwonych może być również jego obecny kontrakt z Górnikiem Zabrze. Na jego rozwiązanie musiałaby się bowiem zgodzić prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, gdyż miasto jest w posiadaniu 83 procent akcji klubu.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy