Zamknij

Szef rosyjskiej stacji zareagował na słowa pracownika o Polakach. Karygodne słowa

Maciej Walasek
31.03.2022 19:27
Jacek Góralski i Piotr Zieliński
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

Jeden z rosyjskich dziennikarzy w oburzających słowach skomentował awans reprezentacji Polski na MŚ w Katarze. Na jego słowa zareagował szef stacji Aleksander Taszin, który... pochwalił pracownika.

Polscy piłkarze po otrzymaniu walkowera za półfinałowy mecz z Rosją w barażach MŚ, dokonali historycznego osiągnięcia i pokonując Szwecję 2:0 na Stadionie Śląskim, uzyskując awans na MŚ w Katarze. Chociaż wszyscy kibice zgromadzeni na chorzowskim obiekcie, nie każdemu spodobał się sukces biało-czerwonych.

Tuż po zdobyciu przepustek na mundial, osiągnięcie Polaków zostało skrytykowane w Rosji. Tam spora grupa osób wciąż nie może pogodzić się z karą od FIFA. Oburzenie doszło do takiego poziomu, że jeden z komentatorów rosyjskiej telewizji Match TV życzył drużynie Michniewicza porażki w Katarze. -  Chcę to powiedzieć we własnym imieniu, nie w imieniu kanału, ale konkretnie od siebie. Reprezentacji Polski, w tym Lewandowskiemu, życzę największej porażki na mundialu - powiedział Anton Anisimow na antenie.

Szef rosyjskiej stacji komentuje słowa dziennikarza o Polakach

Jego zachowanie skomentował szef dziennikarza, Aleksander Taszin. W rozmowie z serwisem sports.ru nie skrytykował pracownika, ale... pochwalił jego postawę. "Anton nie bał się powiedzieć tego, co wielu osobom leżało na sercu. Spójrzcie na komentarze, jak wielkie jest wśród nich poparcie" - czytamy na portalu.

"W każdej innej sytuacji byłbym zadowolony z cytowalności i zasięgu programu [Anisimowa przyp.red.]. Czasami jednak myśl o słusznym przesłaniu jest wyrażona zbyt emocjonalnie, jak na przekaz ogólnokrajowy. Forma może i powinna być bardziej elegancka" - cytuje słowa Taszina serwis.

Kiedy Rosja będzie oglądać MŚ w Katarze w telewizji, Polacy czekają na poznanie grupowych rywali MŚ w Katarze. Ceremonia losowania z tego wydarzenia będzie relacjonowana live na sport.radiozet.pl. Początek uroczystości w piątek, 1 kwietnia o godzinie 18:00.

RadioZET.pl