Zamknij

Spiridonow poucza Rybusa, rosyjski polityk chce "się pozbyć" Polaka

08.12.2021 17:49
Maciej Rybus
fot. Piotr Szczepanski/REPORTER/EastNews

Maciej Rybus, piłkarz Lokomotiwu Moskwa, znalazł się na celowniku posła Dumy Witalija Miłonowa. Jego zdaniem Rosja powinna "się go pozbyć" ze względu na niedawną wypowiedź obrońcy biało-czerwonych o reprezentacji "Sbornej". Odezwał się też siatkarz Aleksiej Spiridonow.

Reprezentacja Polski zmierzy się w barażach o awans na mistrzostwa świata w Katarze z drużyną narodową Rosji. W kraju naszych najbliższych rywali występuje kilku potencjalnych kadrowiczów, na czele z Grzegorzem Krychowiakiem (Krasnodar), Maciejem Rybusem ( Lokomotiw Moskwa) i niechcianym przez Paulo Sousę Sebastianem Szymańskim (Dynamo Moskwa). Niedawno ten drugi został poproszony o opinię na temat "Sbornej".

- Mogliśmy trafić gorzej. Rosja to zespół do ogrania. To nie Portugalia, to nie Italia. Oglądałem ostatnie mecze Rosjan i sądzę, że nie prezentują przesadnie wysokiego poziomu, choć remis w ostatnim meczu fazy grupowej dawał im bezpośredni awans na mistrzostwa świata. Ale to spotkanie z Chorwacją to była w ich wykonaniu defensywka na sto procent. Wiadomo, mecz na wodzie i w trudnych warunkach. Tak czy owak, generalnie nie ma czego się bać. Rosja to drużyna solidna, silna fizycznie, wybiegana, ale jeśli będziemy grać swoją piłkę jak na przykład przeciwko Anglii, to nie powinno być problemów - mówił Rybus w rozmowie z portalem weszło.com. Właśnie ta wypowiedź nie spodobała się jednemu z tamtejszych parlamentarzystów, który w bardzo ostrych słowach się do niej odniósł.

Rosyjski polityk chce wyrzucić Rybusa z kraju

– On przecież jest Polakiem. Rybus nie mówi o swoim klubie, tylko o naszej reprezentacji. W ogóle reprezentacja Polski – śmieszna definicja. To sygnał, że te wszystkie egzotyczne postaci, które kupujemy za ciężkie pieniądze i które zajmują miejsce naszej młodzieży są bezużytecznymi pracownikami tymczasowymi - wypalił poseł Dumy Państwowej. Jego słowa cytuje portal interia.pl.

– Oni nie są gotowi grać na serio. To aktorzy, animatorzy. Im szybciej pozbędziemy się Rybusa, tym będzie lepiej. Człowiek, który w taki sposób wypowiada się o naszej reprezentacji, siłą rzeczy podobny stosunek ma do naszych klubów, w tym do Lokomotiwu. Szczególnie nie rozumiem, po co on Lokomotiwowi? Czyżby ten klub nie potrafił sobie bez niego poradzić: przecież Lokomotiw ma swoją piłkarską akademię i dobre zaplecze w młodzieży - dodaje.

Spiridonow uderza w Rybusa

Sprawę skomentował też znany z wulgarnego języka i jawnej antypatii w stosunku do Polaków siatkarz Aleksiej Spiridonow. Zawodnik postanowił... pouczyć Rybusa, że "tak się nie robi".

– Uważam, że takie wypowiedzi należy ukrócić. Tym bardziej, jeśli żyjesz w Rosji, grasz w rosyjskim klubie i dostajesz za to pieniądze. Niech właściwe organy decydują, jak reagować – stwierdził "Spirik". – Dawno mówiłem, że Polacy nas nienawidzą, dlatego mogą wygadywać na nasz temat, co im tylko ślina przyniesie na język. Nic dziwnego w tym nie widzę – podkreślił.

Maciej Rybus w Rosji gra od 9 lat. W sezonie 2011/2012 przeniósł się z Legii Warszawa do Tereka Grozny, a po rocznym pobycie w Lyonie w 2017 roku trafił do Lokomotiwu Moskwa.

RadioZET.pl/interia.pl/weszlo.com