Zamknij

Souza zwolniony z Flamengo. Były selekcjoner Polaków w ogniu krytyki

13.01.2022 18:10
Paulo Sousa
fot. PAP/EPA

Paulo Sousa już na samym początku pracy we Flamengo naraził się na krytykę. To za sprawą decyzji o zwolnieniu trzech członków sztabu szkoleniowego, w tym pracującego od pięciu lat asystenta Mauricio Souzy.

Były już selekcjoner reprezentacji Polski sprowadził do Brazylii kilku swoich zaufanych ludzi, którzy mają pomagać mu w codziennej pracy. Ucierpieli na tym ci, którzy pracowali w klubie do czasu jego zakontraktowania, w tym trener bramkarzy Wagner Miranda, analityk Cesar Andrade, a także wspominany Mauricio Souza, który pełnił rolę asystenta.

Warto dodać, że Paulo Sousa również z całym swoim sztabem przybył do Polski. Portugalczyk podczas pracy z biało-czerwonymi krytykowany był nie tyle za zwolnienia innych członków sztabu, ile za brak dopuszczenia do siebie młodych polskich trenerów, którzy mogliby uczyć się u jego boku.

Paulo Sousa w reprezentacji Polski

Przypomnijmy, że 51-letni trener przeniósł się do Flamengo, porzucając pracę w reprezentacji Polski tuż przed barażami o awans do mistrzostw świata w Katarze. Portugalczyk prowadził kadrę przez niespełna dwanaście miesięcy. W 15 spotkaniach odniósł tylko 6 zwycięstw, zanotował 5 remisów i 4 porażki. Prowadzona przez niego drużyna fatalnie spisała się podczas Euro 2020, gdzie nie wygrała ani jednego meczu i zajęła ostatnie miejsce w grupie.

Biało-czerwoni od momentu rozwiązania kontraktu przez Portugalczyka pozostają bez trenera. Jednym z kandydatów do objęcia posady był Fabio Cannavaro, ale ostatecznie nie dogadał się z prezesem Cezarym Kuleszą. Faworytem jest teraz Adam Nawałka, który prowadził Polskę w latach 2013-2018.

RadioZET.pl.